Pomoc w doborze szkieł - Szajna,Jai Kudo,Shamir

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
peterskyy

Pomoc w doborze szkieł - Szajna,Jai Kudo,Shamir

Postautor: peterskyy » 15 kwie 2018, 19:22

Witam,

Jestem w trakcie wyboru nowych okularów. Teraz noszę soczewki 1,67 asferyczne. Wada -4,5, -4,0. Poszukuję niezbyt drogich soczewek okularowych z indeksem 1,74. Optyk zaproponował mi trzy opcje za kwotę ok 400-450 zł para:
- 1,74 Jai Kudo Aspheric Stayclean
- 1,74 Shamir HMC
- 1,74 Szajna Perfect AR

Zdaje sobie sprawę, że jest to raczej średnia półka, ale zastanawiam się która z nich będzie najlepszym wyborem mając na uwadze materiał soczewki, liczbę Abbego, trwałość powłok itp.
Agaste
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w doborze szkieł - Szajna,Jai Kudo,Shamir

Postautor: Agaste » 15 maja 2018, 17:21

Ja bym wybrała Jai Kudo Aspheric Stayclean. To bardzo dobre soczewki. Sporo warstw antyrefleksyjnych. Mają jakąś specjalną technologię wypełniania mikroprzestrzeni, która sprawia że ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka. Nie przylega do niej kurz, woda ani tłuszcz. Moja siostra je ma i mówi że są bardzo dobre. Jej pasują, ale sam musisz wybrać najlepsze dla siebie.
duetopticalwm

Re: Pomoc w doborze szkieł - Szajna,Jai Kudo,Shamir

Postautor: duetopticalwm » 21 maja 2018, 18:09

Jai Kudo Aspheric Stayclean , ewentualnie produkty JZO, HOYA. Byle nie Szajna.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”