Okulary Chromagenowe - pytanie

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
marnow

Re: Okulary Chromagenowe - pytanie

Postautor: marnow » 14 kwie 2014, 18:11

Witam,
mam pytanie odnośnie soczewek 'niwelujących daltonizm'. Z tego co wyczytałem na forum to są dwa rodzaje, tak?
Soczewki barwione i z filtrami? Czy posiadając takie soczewki są one widoczne na oku podczas ich noszenia?
Tomczakos
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomczakos » 14 kwie 2014, 21:30

Soczewki są barwione, barwnik spełnia rolę filtra. Tak, widać je na oku. Czasami całkowicie zmieniają tęczówkę np. na czerwono.
benek125

Postautor: benek125 » 17 kwie 2014, 12:36

Oczy w soczewkach mogą wyglądać tak - http://www.wens.pl/ .
mmkamien

Postautor: mmkamien » 14 paź 2014, 21:44

Witam.

Orientuje się ktoś czy można takie badania doboru soczewek wykonać w Warszawie? Jeżeli nie, to gdzie ewentualnie można coś takiego zrobić?
Tomczakos
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomczakos » 15 paź 2014, 09:29

Najlepiej zadzwoń do dystrybutora szkieł http://www.wens.pl/

powie Ci jakie gabinety z nim współpracują.
bartek1

Postautor: bartek1 » 19 maja 2015, 13:20

Tomczakos pisze:Tak właśnie jestem w trakcie doboru takich soczewek kontaktowych u swojego pacjenta. Soczewek z filtrami a nie barwionych. Dobieram soczewki miesięczne, koszt pary to około 120-150zł. Zawsze można spróbować niewielkim kosztem. Ja również przed rozpoczęciem tego typu badania rozpamwiałem z Panią Patrycją żeby się dowiedzieć czy jest sens. Napiszę na forum jak przyjdą soczewki i założymy na oczy. Sam jestem ciekawy efektów.

Dzien dobry,
Chciałbym sie dowiedzieć czy jest jeszcze możliwość doboru takich soczewek miesiecznych?Jeśli tak to chciałbym sie dowiedzieć w jakim mieście pan ''Tomczakos'' przyjmuje,ewentualnie umówić sie na wizyte.Jeśli jest to możliwe prosze dane lub numer kontaktowy przesłać na adres mailowy tju@onet.pl bądź na priv.

Pozdrawiam :)
hannibal

Postautor: hannibal » 19 cze 2017, 15:04

Jest już nowsza technologia, dziwie się że nie ma nikogo kto by poruszył temat, technologia to Enchroma, tańsza i chyba szka są ładniejsze, mniej dyskryminujące męzczyzn .

http://www.homesquare.pl/specjalne-okul ... e-kolorow/
tutaj są na YT filmy z tymi szkłami https://www.youtube.com/results?search_query=enchroma
okularnica_04

Postautor: okularnica_04 » 20 cze 2017, 20:46

@hannibal, to co napisałeś jest ciekawe, ale nie ma tam żadnych konkretnych informacji o możliwości zakupu okularów/soczewek, ich cenie czy samym badaniu. Wiesz coś więcej?
Awatar użytkownika
LEMUR
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LEMUR » 20 cze 2017, 21:38

@hannigal @okularnica_04
rejestracja dzień po dniu i nagle rozwinięcie tematu mam rozumieć, że tutaj rachunek prawdopodobieństwa poległ ;-)
hannibal

Postautor: hannibal » 20 cze 2017, 21:56

Niestety nie, na początku myślałem że soczewkami handluje eurooptyk w Kielcach, niestety okazało się że to chromogen. Myśle że wszystko zależy od zapotrzebowana rynku, dziwie się tylko że główny dystrybutor na Polske firma Wens nadal handluje przestarzałą technologią, różowymi szkłami. Soczewki kosztowały na początku w USA około 400 $.
okularnica_04

Postautor: okularnica_04 » 23 cze 2017, 19:13

@LEMUR, totalny przypadek z mojej strony :) Szukam jakiegoś rozwiązania dla mojego chłopaka daltonisty, któremu nie chcę na stałe zmieniać świata, a jedynie dać możliwość zobaczenia, choć na chwilę, jak on wygląda. (czyli np. dać okresowe soczewki, bo to tańsze niż okulary).

Orientujecie się do kogo mogę zwrócić się na Śląsku?
misiookularnik

Postautor: misiookularnik » 24 cze 2017, 21:25

Soczewki chromagenowe nie tylko maja kolor różowy jak opisano to wyżej.., nie wiem gdzie na Śląsku, ale w Poznaniu można przede wszystkim dobrać i zamówić zarówno soczewki chromagenowe kontaktowe jak i soczewki okularowe w jednym z gabinetów optometrii, polecam tego optometrystę
johngalt

Postautor: johngalt » 03 paź 2017, 15:17

hannibal pisze:Jest już nowsza technologia, dziwie się że nie ma nikogo kto by poruszył temat, technologia to Enchroma, tańsza i chyba szka są ładniejsze, mniej dyskryminujące męzczyzn .

tutaj są na YT filmy z tymi szkłami https://www.youtube.com/results?search_query=enchroma

Odkopię trochę temat bo czymś mogę się podzielić...

Od ponad pięciu lat używam "różowych" okularów kupionych u pierwszej osoby, która wprowadziła je na nasz rynek i swojego czasu miała na nie wyłączność.
Nie zdecydowałem się na soczewki bo ich cena była naprawdę powalająca (nawet jak za "roczne").

Tak, zdecydowanie zmieniły moje widzenie kolorów, które "wstały" na moich oczach już przy testach szkieł na tablicach Ishihary.
Przeszkadza mi cały czas ich barwa (wzbudzających nieskrywane zainteresowanie u osób postronnych) i brak możliwości korzystania w jasne dni (czasem w samochodzie ratuję się nakładając na nie przeciwsłoneczne).

W ostatnie wakacje byłem w Kalifornii więc postanowiłem skorzystać z okazji i podjechać do któregoś z salonów z listy Enchromy.
Po cichu liczyłem, że zadziałają, i w końcu będę mógł założyć bezbarwne lub przeciwsłoneczne szkła.

Niestety...
Na mnie nie zadziałało nic a nic. Podbijało kolory tak nieznacznie, że wręcz niezauważalnie.

Nie wiem - podobno są tacy, na których jednak to zdaje egzamin. Może i tak jest. Nie trafia to do mnie jednak bowiem już to, że nie ma przy tym żadnego badania rodzaju zaburzenia widzenia barwnego - zakładasz szkła i ma działać, a jak nie to... trudno. W Stanach to nie problem bo można po prostu odesłać i wyłącznym kosztem jaki ponosisz jest zapłacenie za przesyłkę.

Ogólnie więc schładzam entuzjazm wszystkim liczącym na szkła przeciwsłoneczne lub bezbarwne szkła do wnętrz od Enchromy.
Aczkolwiek, jak wspomniałem, zawsze są wyjątki od reguły ;)

PS.
Czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się Colorlite od Chromagen-u?
Czy to po prostu inna firma robiąca szkła o tej samej zasadzie działania?
hannibal

Postautor: hannibal » 26 paź 2017, 22:37

johngalt pisze:
hannibal pisze:Jest już nowsza technologia, dziwie się że nie ma nikogo kto by poruszył temat, technologia to Enchroma, tańsza i chyba szka są ładniejsze, mniej dyskryminujące męzczyzn .

Odkopię trochę temat bo czymś mogę się podzielić...

Od ponad pięciu lat używam "różowych" okularów kupionych u pierwszej osoby, która wprowadziła je na nasz rynek i swojego czasu miała na nie wyłączność.
Nie zdecydowałem się na soczewki bo ich cena była naprawdę powalająca (nawet jak za "roczne").

Tak, zdecydowanie zmieniły moje widzenie kolorów, które "wstały" na moich oczach już przy testach szkieł na tablicach Ishihary.
Przeszkadza mi cały czas ich barwa (wzbudzających nieskrywane zainteresowanie u osób postronnych) i brak możliwości korzystania w jasne dni (czasem w samochodzie ratuję się nakładając na nie przeciwsłoneczne).

W ostatnie wakacje byłem w Kalifornii więc postanowiłem skorzystać z okazji i podjechać do któregoś z salonów z listy Enchromy.
Po cichu liczyłem, że zadziałają, i w końcu będę mógł założyć bezbarwne lub przeciwsłoneczne szkła.

Niestety...
Na mnie nie zadziałało nic a nic. Podbijało kolory tak nieznacznie, że wręcz niezauważalnie.

Nie wiem - podobno są tacy, na których jednak to zdaje egzamin. Może i tak jest. Nie trafia to do mnie jednak bowiem już to, że nie ma przy tym żadnego badania rodzaju zaburzenia widzenia barwnego - zakładasz szkła i ma działać, a jak nie to... trudno. W Stanach to nie problem bo można po prostu odesłać i wyłącznym kosztem jaki ponosisz jest zapłacenie za przesyłkę.

Ogólnie więc schładzam entuzjazm wszystkim liczącym na szkła przeciwsłoneczne lub bezbarwne szkła do wnętrz od Enchromy.
Aczkolwiek, jak wspomniałem, zawsze są wyjątki od reguły ;)

PS.
Czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się Colorlite od Chromagen-u?
Czy to po prostu inna firma robiąca szkła o tej samej zasadzie działania?

Musisz sam przeprowadzić śledztwo, warto pewnie będzie wybrać się osobiście i przymierzyć szkła, w jednym jaki drugim gabinecie.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”