Indeks 1,74

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
zbig77

Indeks 1,74

Postautor: zbig77 » 22 lip 2015, 10:35

Witajcie,

zakupiłem okulary o indeksie 1,74. (wada -8,75, -9). Szkła jednak wydają mi się jednak dosyć grube (wcześniej miałem nieco mniejszą oprawkę więc może stąd moja nieufność).
Mimo, że jakościowo są porządnie wykonane chciałbym sprawdzić czy zastosowane szkło jest rzeczywiscie z indeksem 1,74 czy też przez pomyłkę (lub złą wolę) nie zostało zastosowane inne szkło.
Jak/Gdzie to można sprawdzić?
Ewentualnie przy oprawkach VERSACE model 1184 1261 jaką powinny mieć grubość?

Dodatkowo czy można sprawdzić jaki antyrefleks został zastosowany i czy to rzeczywiście ten który zamówiłem?
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Re: Indeks 1,74

Postautor: rafter » 22 lip 2015, 14:03

Optyk powinien wydać panu oryginalne kopertki w których soczewki są pakowane przez producenta na których jest zapis mocy pana soczewek , rodzaju powłoki jaka została użyta oraz współczynnika załamania światła o który pan pyta .
Awatar użytkownika
tomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: tomi » 22 lip 2015, 14:10

powinien wydać ...?
ja bym napisał ,że może wydać. Temat wraca jak bumerang..to nie jest obowiązek optyka wydawać torebki od szkieł. Na zleceniu trzeba pisać co się wprawia. I klient ma wtedy podane "czarno na białym" i tego w ewentualnych sporach się trzyma.
owoc żywota Twojego je Zus..
Tomczakos
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomczakos » 22 lip 2015, 14:19

A nie dostał Pan certyfikatu odnośnie soczewek?
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Postautor: rafter » 22 lip 2015, 16:00

tomi pisze:powinien wydać ...?
ja bym napisał ,że może wydać. Temat wraca jak bumerang..to nie jest obowiązek optyka wydawać torebki od szkieł. Na zleceniu trzeba pisać co się wprawia. I klient ma wtedy podane "czarno na białym" i tego w ewentualnych sporach się trzyma.

Takie jest moje zdanie , powinien . Na przykład na certyfikacie z firmy HOYA widnieje adnotacja ,, Podstawą uwzglednienia reklamacji jest oryginalna koperta , w której została dostarczona soczewka ''
bul
Aktywny
Aktywny

Postautor: bul » 22 lip 2015, 19:50

Na przykład na certyfikacie z firmy HOYA widnieje adnotacja ,, Podstawą uwzglednienia reklamacji jest oryginalna koperta , w której została dostarczona soczewka ''

To dotyczy relacji producent-optyk. Dla indywidualnego klienta nie można uzależniać przyjęcia reklamacji od posiadania oryginalnego opakowania towaru. Torebki lub certyfikat z pełnym opisem dobrze jednak wydawać. Część klientów zachowa je i będą bardzo pomocne np. w przypadku konieczności awaryjnej wymiany soczewek. O ile indeks materiału bez trudu optyk ustali, to z ustaleniem powłok będzie już problem
MZ
Aktywny
Aktywny
Kontaktowanie:

Postautor: MZ » 22 lip 2015, 19:57

Moim zdaniem nie należy sprzedawać (ani kupować) kota w worku niezależnie od wymogów prawnych
zbig77

Postautor: zbig77 » 24 lip 2015, 09:33

W trakcie odbioru zadałem proste pytanie o potwierdzenie, że te szkła to dokładnie te a nie inne np. o innym indeksie lub z innymi powłokami, albo że nie są podwójnie asferyczne.
Otrzymałem informację, że nic takiego nie posiadają (Vision Express Galeria Mokotów) i jak chcę to mogę oddać je do ekspertyzy (trwa ok 2 tygodnie sic!)
Z uwagi na to,że je aktualnie potrzebuję temat zostawiłem na IIgą połowę sierpnia. Gdy wrócę z urlopu to bedę mógł tym się zająć.

Odnoszę też wrażenie, że o ile z jednej strony szkło jest płaskie to z drugiej ewitentnie wklęsłe - gdzie tu podwója asferycznosć?
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 27 lip 2015, 09:20

Odnoszę też wrażenie, że o ile z jednej strony szkło jest płaskie to z drugiej ewitentnie wklęsłe - gdzie tu podwójna asferycznosć?

Jeśli chodzi o konstrukcję soczewki (płasko- wypukła) to raczej tylko takie wrażenie, podejrzewam, że jest ona wypukło-wklęsła.
Konstrukcja nie ma odniesienia do produkcji: soczewka może być wypukła lub wklęsła i być przy tym sferyczna bądź asferyczna.
Frącz

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”