Powłoka do "komputera" BlueControl/Preventica/LED Protector?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
VE
Aktywny
Aktywny

Re: Powłoka do "komputera" BlueControl/Preventica/LED Protector?

Postautor: VE » 30 paź 2015, 22:20

dlatego ja uwazam,ze to badziew.Jezeli juz to sens uzywania takiego roadzaju szkiel to przy kompie albo tam,gdzie mamy zrodlo niebieskiego swiatla w zbyt duzej ilosci.Pza tym normalne okulary.Lepiej robic przerwe niz takie wynalazki stosowac.
feratis

Postautor: feratis » 05 lis 2015, 21:37

Witajcie, od niedawna używam szkieł ledowych z tym blokerem fal niebieskich. Używam laptopa przez wiele godzin, czasami od rana do wieczora i musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Ostatnie szkła miałem takie normalne z zielonym antyrefleksem a teraz z ledami oczy mi się mniej męczą. Nie jest to jakaś przepaść, na takie porównanie poczekam po roku natomiast już po paru tygodniach musze powiedzieć, że warto w to zainwestować jeśli mamy prace przed komputerem czy po prostu spędzamy czas rekreacyjnie na grach czy filmach.

Wartości mam do minus 3 i nie wiem czy to coś komuś da, pisze to informacyjnie. Szkła mam od AVM z tym Led Protect. Kilku optyków mi je już polecało, więc zainwestowałem i póki co jestem zadowolony.

Noszenie tych szkieł na początku jest hmm śmieszne, bo czasami w słońcu na dworze widać jakieś niebieskie refleksy w kącikach szkieł aczkolwiek wcale tego nie ma przed ekranem peceta, laptopa czy smartfona (lcd czy amoled, nie ma roznicy). Nie czytałem wszystkich postów w temacie, więc nie wiem jak inni i czy mają szkła avm'u. Nie mniej, uważam, że takie nowe technologie warto przetestować. Wszak lepiej wydać troche wiecej i zapobiegać leceniu wartości niż potem płakać.

Przez kilka ostatnich lat wartości mi zlatywały tak po ćwierć na rok czasami 2lata. Jestem ciekawy jak to będzie z ledami. Póki co jestem zadowolony.

ps, nie sądziłem nawet, że znajde jakieś fora o szkłach haha. ;) pozdrawiam. a jak ktoś ma jakieś pytania to piszcze, odpowiem na to co wiem. :)
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 06 lis 2015, 10:42

Przypuszczam,ze te cwiartki co rok to nie skurek lecacej wady tylko ktos nie korygowal wzroku maksymalnie ,raz a dobrze tylko po cwiartce.To tak na marginesie.Ja jestem bardzo ciekawy jakie beda odczucia po 2 latach....Prosze zauwazyc,ze poprzednie okulary ,poprzez zmeczenie oczu ..co jest naturalne zmuszaly do odpoczynku.Teraz ledy powoduja,ze ludzie beda rzadziej robili odpoczynek..bo jest lepiej.I kolejna rzecz..skoro to soczewki led to po co ich uzywac na zewnatrz...gdy jedziemy autem...dzien czy w nocy.?.,Czy na spacerze?DLatego jestem bardzo ciekawy "zbawiennego" wplywu tych soczewek po jakims czasie.Pozyjemy..zobaczymy.Zycze milego uzytkowania.
Joanthan

Re: Powłoka do "komputera" BlueControl/Preventica/LED Protec

Postautor: Joanthan » 18 sie 2017, 14:50

krzysiek80r pisze:Dziś odebrałem okularki hoya longlife bluecontrol
Dodam że wcześniejsze okularki które użytkowałem to hoya longlife.

Komfort widzenia jest beznadziejny wrażenia po pierwszym dniu:
-podczas jazdy samochodem w nocy pojawiają się niebieskie linie i antyrefleksy
-podczas użytkowania w słoneczny dzień prawie cały czas widzę dwie niebieskie kropki
-gdy światło słoneczne pada z boku niebieski antyrefleksy pojawia się na połowie szkła
-w dzień gdy patrze na monitor a w oddali jest słońce widzę dwie niebieskie kropki
-w nocy przy świetle sztucznym led cały czas pojawiają się niebieskie antyrefleksy od żarówek led i notorycznie dwie niebieskie kropki

Czy ktokolwiek z powodzeniem reklamował takie wady i hoya potrafiła bez tych wad zrobić powłokę bluecontrol?

Niestety mam takie same odczucia związane z użytkowaniem tych soczewek. Zgłosiłam reklamację ale producent rozpatrzył ją negatywnie stwierdzające tylko, że szkła są wykonane prawidłowo. Podbijam więc pytanie o to czy komuś udało się skutecznie reklamować ww. wady.
Kozakraf

Re: Powłoka do "komputera" BlueControl/Preventica/LED Protec

Postautor: Kozakraf » 19 sie 2017, 09:16

Joanthan pisze:
krzysiek80r pisze:Dziś odebrałem okularki hoya longlife bluecontrol
Dodam że wcześniejsze okularki które użytkowałem to hoya longlife.

Komfort widzenia jest beznadziejny wrażenia po pierwszym dniu:
-podczas jazdy samochodem w nocy pojawiają się niebieskie linie i antyrefleksy
-podczas użytkowania w słoneczny dzień prawie cały czas widzę dwie niebieskie kropki
-gdy światło słoneczne pada z boku niebieski antyrefleksy pojawia się na połowie szkła
-w dzień gdy patrze na monitor a w oddali jest słońce widzę dwie niebieskie kropki
-w nocy przy świetle sztucznym led cały czas pojawiają się niebieskie antyrefleksy od żarówek led i notorycznie dwie niebieskie kropki

Czy ktokolwiek z powodzeniem reklamował takie wady i hoya potrafiła bez tych wad zrobić powłokę bluecontrol?

Niestety mam takie same odczucia związane z użytkowaniem tych soczewek. Zgłosiłam reklamację ale producent rozpatrzył ją negatywnie stwierdzające tylko, że szkła są wykonane prawidłowo. Podbijam więc pytanie o to czy komuś udało się skutecznie reklamować ww. wady.

Jakiś czas temu zamówiłem sobie te soczewki do testowania i wg mnie soczewki tego typu są tylko i wyłącznie do pracy przy komputerze i sztucznym oświetleniu. W pracy sprawdzały się rewelacyjnie i redukcja zmęczenia oczu była bardzo odczuwalna. Jeśli chodzi natomiast o codzienne użytkowanie jak np. jazda samochodem to będę moim klientom odradzał. Niebieska poświata szczególnie przy jeździe po zmroku jest strasznie denerwująca i wręcz męcząca, tak więc jeśli ktoś szuka okularów tylko do pracy w biurze - szczerze polecam, jeśli to mają być okulary "uniwersalne" polecam dobry antyrefleks
Awatar użytkownika
LEMUR
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LEMUR » 19 sie 2017, 17:15

Ale dlaczego chodzicie, jeździcie samochodem itp. w okularach z tymi soczewkami (z powłoką BlueControl - czy podobnymi z innych firm), skoro jest to powłoka eliminująca nadmiar światła niebieskiego i jest przeznaczona właśnie tylko na ten cel.
Joanthan

Postautor: Joanthan » 06 wrz 2017, 18:05

LEMUR pisze:Ale dlaczego chodzicie, jeździcie samochodem itp. w okularach z tymi soczewkami (z powłoką BlueControl - czy podobnymi z innych firm), skoro jest to powłoka eliminująca nadmiar światła niebieskiego i jest przeznaczona właśnie tylko na ten cel.

Dlatego, że ani producent ani sprzedawca nie informują o tym, że soczewki z tego typu powłoką mogą być używane wyłącznie do pracy przy komputerze itp. ani o tym że ich użytkowanie w innych warunkach może wywołać niepożądane efekty. Soczewki te są sprzedawane jako soczewki uniwersalne.
Awatar użytkownika
LEMUR
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LEMUR » 07 wrz 2017, 00:39

Jak to producent nie informuje?
https://www.hoya.eu/pl/dla-uzytkownikow ... rol-p30642
Nie ma tu ani słowa o samochodzie, kinie, plenerze, nocy itp... tylko o urządzeniach, które emitują nadmiar światła niebieskiego właśnie to ma być "blokowane"
Joanthan

Postautor: Joanthan » 18 wrz 2017, 21:57

LEMUR pisze:Jak to producent nie informuje?
https://www.hoya.eu/pl/dla-uzytkownikow ... rol-p30642
Nie ma tu ani słowa o samochodzie, kinie, plenerze, nocy itp... tylko o urządzeniach, które emitują nadmiar światła niebieskiego właśnie to ma być "blokowane"

Wszystko ok, tylko gdzie jest ta informacja, że nie zaleca się używania tych okularów do jazdy samochodem, w plenerze, w nocy itp. Ano nie ma tej informacji i właśnie o to chodzi.
Awatar użytkownika
LEMUR
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LEMUR » 18 wrz 2017, 22:11

aha, czyli skoro producent jeden, drugi czy trzeci pisze wraźnie, że soczewki stworzone do urządzeń emitujące światło niebieskie, wymienia je... to rozumiem, że musi pisać jeszcze aby nie korzystać na basenie? Oczywiście, że można z nich korzystać na basenie, przecież to użytkownik decyduje w jakich warunkach będzie używał swoich okularów.

Jednak, jeżeli chce się mieć "uniwersalne" okulary to kupuje się z powłoką antyrefleksyjną, jeżeli już szuka się okularów w konkretnym celu: praca, komputer, samochód itp... to wybiera się do tego celu stworzony produkt mając na uwadze, że w innych warunkach może się nie sprawdzić, gdyż nie na takie warunki został wytworzony.
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Postautor: Mrówka » 23 wrz 2017, 11:12

Tak mi się skojarzyło:
Obrazek

Może trzeba wprowadzić takie łopatologiczne instrukcje użytkowania z uwzględnioną listą sytuacji, w których dane soczewki się nie sprawdzą. Bo niby wszystko jest oczywiste, a i tak jest z tym problem.
Post nie ma na celu obrażenia nikogo.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”