Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 10 sty 2007, 12:54

moze troszke nie jasno sie wyrazilem. moj blad. dziekuje dostrzegniecie mojego bledu.
owszem nie jestem expertem w dziedzinie fal :wink:
pozdrawiam

chyba sie troszke zagalopowalismy. poniewaz mielismy tu wyjasnic co to jest powlokaEMI , a skoncyzlo sie na wytykaniu bledow i trafnych spostrzezen optykow.
chyba nie o to nam wszystkim chodzilo.

pozdrawiam
vorim1

Postautor: vorim1 » 10 sty 2007, 16:55

Czyli kupujac okulary z rzekoma powloka EMI kupilem poprostu ze zwyklymi antyrefleksami ?? czy moze cos gorszego :) mam nadzieje ze jednak to pierwsze.
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 11 sty 2007, 06:56

Cięzko powiedzieć bez informacji jakiej firmy są soczewki i jaka jest ich nazwa.

Jednak standardowo są to zwykłe powłoki antyrefleksyjne, które nie powinny źle wpływać na widzenie.
vorim1

Postautor: vorim1 » 11 sty 2007, 20:36

Dziekuje za pomoc!!:) pozdrawiam
ross1
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Re: Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Postautor: ross1 » 07 cze 2011, 12:23

Jedyna soczewką na opakowaniu której widnieje informacja o powłoce EMI jest soczewka StayClean firmy jai kudo. Dotychczas tylko na niej zauważyłem powłokę EMI :P
hmmm...
madziusia89
Aktywny
Aktywny

Postautor: madziusia89 » 07 cze 2011, 19:21

ross1 pisze:Jedyna soczewką na opakowaniu której widnieje informacja o powłoce EMI jest soczewka StayClean firmy jai kudo. Dotychczas tylko na niej zauważyłem powłokę EMI :P

Rzeczywiście na torebce po StayCleanach można zauważyć informację o powłoce EMI natomiast napewno nie znajdziemy jej na soczewce bo coś takiego po pierwsze nie istnieje po drugie działanie owej powłoki EMI nie ma żadnego uzasadnienia.

A oto wyczerpujący opis producenta:
"Warstwa EMI chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym,zwłaszcza podczas oglądania telewizji oraz w czasie pracy przy komputerze"

Ciekawa propozycja dla normowzrocznych klientów ,którzy żyją w przekonaniu ,że promienie elektromagnetyczne wytwarzane rzekomo przez monitory wpływają negatywnie na stan ich układu wzrokowego.
Tyrael

Postautor: Tyrael » 31 sie 2017, 08:15

Monitor emituje fale elektromagnetyczne w zakresie swiatla widzialnego, najlepiej z takim światłem pracuje powłoka antyrefleksyjna o różowo-fioletowym odcieniu, redukuje szkodliwe swiatlo niebieskie. Wez sobie soczewki z antyrefleksem, redukuje odbicia swiatla poprawiajac kontrast widzenia. Cienkie warstwy antyrefleksu sprawiaja, ze swiatlo odbite od wewnetrznej strony i od zewnetrznej jest prawie rowne. Po nalozeniu w ilosci okolo 1/4 dlugosci fali swiatla dwa refleksy z kazdej strony powloki eliminuja sie wzajemnie poprzez niszczace zaklucenia. Nakladam powloki prevencie w essilorze np. Ona
Tyrael

Postautor: Tyrael » 31 sie 2017, 08:18

Z reszta jak jestes po 20 roku zycia to twoje oczy same chronia siatkowke na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, najbardzie wrazliwe oczy maja dzieci
Tyrael

Postautor: Tyrael » 31 sie 2017, 08:23

Soczewki fotochromowe tez sa spoko, po stycznosci z promieniowaniem UV powstaje reakcja chemiczna ktora sprawia, ze szkla przyciemniaja się a potem wracaja do normy w pomieszczeniu dobrze chronia oczy
MZ
Aktywny
Aktywny
Kontaktowanie:

Postautor: MZ » 31 sie 2017, 08:31

Teoretycznie mozna by pomyśleć o powłoce zapobiegającej gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych. Musiałaby to byc cienka warstwa przewodząca (nie , bez uziemienia :wink: :lol: . Takie coś miałoby sens na przykład w dawnego typu ekranach TV i monitorach (typu CRT) i, o ile wiem, były wtedy stosowane takie powłoki. Na dielektryku (nieprzewodniku) łatwo gromadzą się ładunki elektryczne i przyciągają drobinki kurzu.
Nie sądzę jednak, żeby takie coś miało sens w okularach.
Tyrael

Postautor: Tyrael » 31 sie 2017, 08:39

Cienkie warstwy antyrefleksu sprawiaja, ze swiatlo odbite od wewnetrznej strony i od zewnetrznej jest prawie rowne. Po nalozeniu w ilosci okolo 1/4 dlugosci fali swiatla dwa refleksy z kazdej strony powloki eliminuja sie wzajemnie poprzez niszczace zaklucenia. Najlepiej ze swiatlem niebieskim pracuje powloka o rozowo-fioletowym kolorze powloki AR, sam AR wystarczy olej to, nie doplacaj
pentox
Aktywny
Aktywny

Postautor: pentox » 31 sie 2017, 09:21

najlepiej z takim światłem pracuje powłoka antyrefleksyjna o różowo-fioletowym odcieniu, redukuje szkodliwe swiatlo niebieskie.

A dlaczego nie o odcieniu żółtym, skoro redukuje niebieskie?

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”