Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
vorim1

Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Postautor: vorim1 » 08 sty 2007, 17:57

Witam wszystkich na forum ... mam male pytanko mianowicie bylem w optyka i pytajac o cene szkiel plastikowych z powloka antyrefleksyjna optyk powiedzial jeszcze o jakiejs dodatkowej powloce chemi/hemi nie wiem ... Czy cos takiego istnieje ? i co to jest , na zadnej stronie nie widze o tym zadnej wzmianki dziekuje za odpowiedz
vorim1

Re: Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Postautor: vorim1 » 08 sty 2007, 23:31

vorim1 pisze:Witam wszystkich na forum ... mam male pytanko mianowicie bylem w optyka i pytajac o cene szkiel plastikowych z powloka antyrefleksyjna optyk powiedzial jeszcze o jakiejs dodatkowej powloce chemi/hemi nie wiem ... Czy cos takiego istnieje ? i co to jest , na zadnej stronie nie widze o tym zadnej wzmianki dziekuje za odpowiedz

Pomylka. chodzi o powloke EMI :)
lbi
Aktywny
Aktywny

Re: Antyrefleks z dodatkowa powloka?

Postautor: lbi » 09 sty 2007, 00:31

A tak z ciekawości spytam, co to za powłoka i jakie ma działanie?
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 09 sty 2007, 07:23

Na forum była już dyskusja na ten temat. Proszę poszukać wyszukiwarką.

Powłoka EMI to wg dystrybutorów powłoka zawierająca dodatkowo warstwę antyelektromagnetyczną (skrót najprawdopodobniej od Elektro-Magnetic Impuls). :)
Nie ma takich powłok!

Dystrybutorzy twierdzą, że powłoka jest szczególnie przydatna podczas pracy przy komputerze i odcina szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer. Totalna bzdura! Niczego taka powłoka nie odcina! A powłoka antyrefleksyjna z warstwą EMI to sprytnie wymyślony chwyt reklamowy. Sama powłoka EMI niczym nie różni się od zwykłych powlok antyrefleksyjnych!
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 09 sty 2007, 08:54

sam osobiscie nie jestem przekonany co do dzialania tej powloki.
jednak na szkoleniu pewien madry czlowiek,ktory uwazam ma ogromna wiedze opryczna (moze to potwierdzic jego doswiadczenie zawodowe oraz wyksztalcenie optyczne),powiedzial 8) ,ze taka powloka istnieje.jednak aby dzialala,to sodzewki, ktore montujemy z ta wlasnie powloka w oprawki powinny byc z "uziemieniem". to znaczy .ze oprawka (najlepiej patent) powinna stykac sie czescia metalowa z powloka AR,oraz powina dotykjac golej skory..wtedy taka powloka dziala.
do konca nie wiadomo, ktore soczewki naprawde posiadaja ta powloke. moze dlatego ze jest nie widoczna?? tak samo jak filrt UV,ktory to moze byc nalozony na soczewki bezbarwne, bez filtrow barwnych (soczewki barwione) i tez bedzie nas chronic przed szkodliwymi promieniami UV. :idea:
pozdrawiam
lbi
Aktywny
Aktywny

Postautor: lbi » 09 sty 2007, 09:31

Frącz pisze:Na forum była już dyskusja na ten temat. Proszę poszukać wyszukiwarką.

Powłoka EMI to wg dystrybutorów powłoka zawierająca dodatkowo warstwę antyelektromagnetyczną (skrót najprawdopodobniej od Elektro-Magnetic Impuls). :)
Nie ma takich powłok!

Dystrybutorzy twierdzą, że powłoka jest szczególnie przydatna podczas pracy przy komputerze i odcina szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer. Totalna bzdura! Niczego taka powłoka nie odcina! A powłoka antyrefleksyjna z warstwą EMI to sprytnie wymyślony chwyt reklamowy. Sama powłoka EMI niczym nie różni się od zwykłych powlok antyrefleksyjnych!

Pomysł faktycznie szalony tym bardziej, że szkodliwe promieniowanie emitowane przez urządzenia radiowo-telewizyjne, telekomunikacyjne itp. to promieniowanie o wysokiej częstotliwości, do których zatrzymania stosuje się siatki mosiężne lub miedziane, blachy żelazne. Przez te materiały chyba nie najlepiej się patrzy :D Chciałoby się powiedzieć "ciemność widzę"
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 09 sty 2007, 09:44

Nie neguję istnienia filtrów elektromagnetycznych :)

Pytanie jest innego typu, co konkretnie miałaby wycinać powłoka typu EMI? Którą część widma elektro-magnetycznego?
Bo chyba nie chodzi tutaj o światło widzialne :)
Promieniowanie rentgenowskie - śladowe ilości, więc też nie byłoby sensu.
Promieniowanie UV i tak jest w większości dobrych soczewek odcinane.
Czyli co mikrofale, fale radiowe ? :)
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 09 sty 2007, 11:33

panie fracz , skoro Pan nie neguje filtrow elektromagnetycznych , to dlaczego napisal Pan ze nie ma takich powlok? i ze to jest totalna bzdura.
vorim1 chcial sie tylko zapytac czy cos optycy wiedza na temat tej powloki.
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 09 sty 2007, 11:56

Proszę dokładniej przeczytać to co napisałem.

Twierdzę, że nie ma powłok EMI na soczewkach okularowych, które, rzekomo miałyby ratować wzrok przed hiper szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez monitory!!!
lbi
Aktywny
Aktywny

Postautor: lbi » 09 sty 2007, 12:57

[quote="Frącz"]Nie neguję istnienia filtrów elektromagnetycznych :)

Pytanie jest innego typu, co konkretnie miałaby wycinać powłoka typu EMI? Którą część widma elektro-magnetycznego?

No jeżeli ta powłoka miałaby chronić przed szkodliwym promieniowaniem monitorów to mówimy o zakresie 100m - 1mm.

Muszę przyznać, że ta teoria o uziemionych okularach (najlepiej patentach) jest dosyć fascynująca. Optyk mógłby w promocji dorzucać antenkę do zamontowania na głowie i gumowy pasek przyczepiany do ogona.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 09 sty 2007, 13:11

:D

Teraz zroumiałem, dlaczego w filamch często pokazują kosmitów z jakimiś antenkami :)
vorim1

Postautor: vorim1 » 09 sty 2007, 16:41

Dziekuje za odpowiedz... czyli biorac takowe okulary dalem sie zrobic w lekkie jajo??:)
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 09 sty 2007, 18:13

Frącz pisze:
Twierdzę, że nie ma powłok EMI na soczewkach okularowych, które, rzekomo miałyby ratować wzrok przed hiper szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez monitory!!!

a na ktorych soczewkach według Pana sa powloki EMI???
skoro nie ma ich na soczewkach o ktorych pan napisal wyzej??

ludzie pisza tu pytyania po to zeby sie czegos dowiedziec, poniewaz chca zakupic okulary za ktore nie przeplaca, a pan robi sobie ze mnie ,oraz z tego tematu zarty. wypisujac bzdury o smiesznych antenkach!! prosze o troche szacunku dla wypowiadajacych sie na tym forum ludzi.
pozdrawiam
lbi
Aktywny
Aktywny

Postautor: lbi » 09 sty 2007, 20:36

ludzie pisza tu pytyania po to zeby sie czegos dowiedziec, poniewaz chca zakupic okulary za ktore nie przeplaca, a pan robi sobie ze mnie ,oraz z tego tematu zarty. wypisujac bzdury o smiesznych antenkach!! prosze o troche szacunku dla wypowiadajacych sie na tym forum ludzi.
pozdrawiam[/quote]

Muszę stanąć w obronie pana Fracz i za te antenki to ja powinienem oberwać, może trochę zagalopowałem się z poczuciem humoru. Jeżeli obraziłem to przepraszam.

a co do powloki EMI to osobiście uważam,, że jest to tylko "chłyt maketingowy" i nie warto przepłacać, a teoria z uziemionymi okularami jest troszeczkę niepoważna. Chyba, że jest mi Pan w stanie sensownie to wytłumaczyć to chętnie posłucham.
Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 10 sty 2007, 07:10

Po pierwsze, z nikogo sobie żartów nie robię.
Po drugie, staram się odpowiedzieć na pyanie zadane na forum.
Po trzecie, jeśli pisze Pan informacje o soczewkach z powłoką EMI z "uziemieniem" to warto takie informacje czymś poprzeć.

Nie twierdzę, że wiem wszystko na temat takich powłok. Ale to co wiem opisuję na forum, a jeśli są w tym jakieś błędy proszę o uwagi.

Na dzień dzisiejszy dalej twierdzę, że powłoki typu EMI do zastosowania w soczewkacj okularowych to bajka! Jest to sprytny manewr marketingowy wykorzystujący fakt iż żyjemy w świecie otoczonym przez komputery!
Awatar użytkownika
LEMUR
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LEMUR » 10 sty 2007, 10:06

Moze nalezaloby zadac pytanie, dlaczego renomowane firmy posiadajace laby, dzialy technologiczne itp nie maja w takim razie w swojej ofercie jeszcze takiej powloki skoro to taka "rewelacja"

Odnosnie powlok EMI na soczewkach okularowych tutaj zgadzam sie z Fraczem
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 10 sty 2007, 10:14

i znow panieFrącz pisze pan sprzeczne informacje, najpierw pan napisal ze nie ma takiej powloki, pozniej , ze pan nie neguje tego ze jest taka powloka, a teraz znow pan pisze ze jednak jej nie ma, wiec jak faktycznie pan mysli?? bo ja sie juz pogubilem.

a co do "uziemienia" to prosze tego doslownie nie interpretowac. napisalem to slowo w cudzyslowiu, wiec oczyms to swiadczy.
a co do uziemienia, to juz wyjasniam...
z monitorow komputerowych emitowane jest promieniowanie elektromagnetyczne, ktore jest szkodliwe. jednak monitory posiadaja same w sobie filtry ktore chronia nas przed tymi promieniami. no ale nie bedziemy teraz o filtrach w monitorach pisac, bo poruszamy temat filtrow w soczewkach okularowych.
Promieniowaniem nazywamy zjawisko polegające na wysyłaniu i przekazywaniu energii na odległość. Energia ta może być wysyłana w postaci cząstek, światła, ciepła oraz fal elektromagnetycznych. Ten ostatni rodzaj promieniowania jest przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania. takie promieniowanie mozna by w jakis sposob powiazac z wyladowaniami atmosferycznymi, z tym ze na owiele mniejsza skale. podkreslam owiele mniejsza skale. wiec...
aby powloka elektromagnetyczna mogla dzialac, nalezalo by z nia postapic podobnie jak w przypadku budynkow podczas burzy. z tym ze nie tak jak zostalo napisane wyzej przy pomocy antenek , tylko wlasnie po przez oprawe! z budybkami jest podobnie. z tym ze w budynkach montuje sie piorunochrony, ktore podczas wyladowania sciagaja piorun prosto do ziemi. tak by to mozna w prosty sposob wyjasnic. oprawa okularowa tez jest takim "piorunochronem" (prosze tego doslownie nie interpretowac)

przyklad z budynkami podalem tylko dla zobrazowania wyladowan.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 10 sty 2007, 10:37

Wojciech G pisze:i znow panieFrącz pisze pan sprzeczne informacje, najpierw pan napisal ze nie ma takiej powloki, pozniej , ze pan nie neguje tego ze jest taka powloka, a teraz znow pan pisze ze jednak jej nie ma, wiec jak faktycznie pan mysli?? bo ja sie juz pogubilem.

Proszę dokładniej przeczytać wcześniejsze posty.

Napisałem, że nie neguję istnienia filtrów elektro-magnetycznych szeroko stosowanych w różnych dziedzinach życia.
Twierdzę, jednak że nie ma powłok na soczewkach okularowych z filtrami odcinajacymi promieniowanie emitowane przez komputery/ monitory.

Pozdrawiam
Wojciech G
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech G » 10 sty 2007, 10:47

masło maślane... :wink:
wfal
Aktywny
Aktywny

Postautor: wfal » 10 sty 2007, 11:21

Wojciech G pisze:[...] Energia ta może być wysyłana w postaci cząstek, światła, ciepła oraz fal elektromagnetycznych. Ten ostatni rodzaj promieniowania jest przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania.

Panie Wojtku,
proszę się nie obrazić ale z tego co Pan pisze wynika, że mało Pan wie o FALI ELEKTROMAGNETYCZNEJ. Z tego co Pan pisze to światło i fala elektromagnetyczna to dwie różnie rzeczy - otóż nie. Światło jest wąskim, widzialnym wycinkiem "całego" zakresu fali elektromagnetycznej.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”