Problem z noskami

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
florentyna
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:06

Problem z noskami

Postautor: florentyna » 29 sty 2018, 13:44

Witam,
Jakie można zamontować noski do metalowej oprawki, tak aby nie podrażniały skóry ?
Skóra bardzo wrażliwa, po zabiegach. Noski silikonowe, duże, małe, z powietrzem nie zdały egzaminu. Nadal są czerwone otarcia na nosie, czasami aż do krwi. Ustawienie nosków też było regulowane. Najgorszej wygląda to z jednej strony. Czy są jakieś naklejki albo gąbki na noski, aby nie obcierały skóry na nosie (i nie przyklejały się do nosa jak silikonowe)?
Dziękuję za podpowiedzi. :)
pentox
Aktywny
Aktywny
Posty: 417
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:02

Re: Problem z noskami

Postautor: pentox » 29 sty 2018, 15:20

Są również nanośniki samoprzylepne z miękkiej gąbki. Służą raczej do redukcji szerokości mostka, ale bywa, że pomagają również w takich sytuacjach. Niestety mają swoją grubość i nie wygląda to dobrze.
Wygląda to tak i kosztuje grosze.
Ustawienie nosków też było regulowane. Najgorszej wygląda to z jednej strony.

To znaczy, że kiepsko było regulowane. Jak z jednej strony jest gorzej, to coś jest krzywo, jeżeli soczewki są mniej więcej równej grubości. Trzeba poprawić dopasowanie okularów.
florentyna
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:06

Re: Problem z noskami

Postautor: florentyna » 29 sty 2018, 15:48

Dziękuję za podpowiedź.
Jedna soczewka jest większej mocy o około 1D na plusie i z tej strony bardziej ciąży na nosie. Niestety z tej samej strony nosa był zabieg i jest delikatniejsza skóra (z obu stron spuchnieta i dolny koniec nanosnika wbija sie).
Bardzo są grube te gąbki? Czy trzeba je często wymieniać?
pentox
Aktywny
Aktywny
Posty: 417
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:02

Re: Problem z noskami

Postautor: pentox » 30 sty 2018, 11:07

Grubości podane są na stronie z tymi nanośnikami - od 1-2 mm. Częstość wymiany zależy od tego jak bardzo skóra się poci i na ile intensywny jest makijaż.
Różnica mocy 1 D to niedużo i przy, jak mniemam, plastikowych soczewkach różnica ciężaru niewielka i chyba nie ona stwarza problem, a jednak złe dopasowanie nanośników lub całej oprawy.
i dolny koniec nanosnika wbija sie

Nanośniki z gąbki raczej tu nie pomogą. Pewnie ma pani wąską nasadę nosa i kąt wygięcia nanośników jest niedopasowany do krzywizny nosa. Powinien opierać się całą powierzchnią, a nie krawędziami.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika