Nowe okulary-zmieniająca się ostrośc widzenia

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Bartek0000

Nowe okulary-zmieniająca się ostrośc widzenia

Postautor: Bartek0000 » 20 gru 2017, 19:18

Witam

Mam zrobione takie okulary:
OP:strefa: -1,25 cylinder:-1,5 oś:170
OL:strefa: -1,25 cylinder:-2,25 oś:5
odległość źrenic - 68
Szkła to: IZOPLAST 150 EYEDRIVE
Okulary dobierał mi mój długoletni okulista o w/wym. parametrach. Okularki sprawdzałem u innego optyka i parametry są zgodne.

Mój problem to: Patrząc na wprost widzę b.dobrze, odchylam głowę lekko prawo obraz ulega rozmyciu (tracę ostrość) wychodząc z punktu początkowego odchylam głowę w lekko w lewo widzę jeszcze lepiej (bardzo wyraźnie).
Idąc i patrząc w dal człowiek lekko się buja na boki i mój obraz raz jest ostry a raz rozmyty. Podobnie jadąc autem.
Jest to dla mnie duży dyskomfort.
Byłem ponownie u lekarza który potwierdził swoją receptę a wizyty u optyka niczego nie przyniosły. Optyk nie ma sobie nic do zarzucenia a także pomysłu co ze mną zrobić( ja zresztą także ). Nadmienię,że mam wrażenie szybkiego męczenia się oka prawego. Oko prawe jest u mnie dominujące. W poprzednich trzech okularkach nie zaobserwowałem takiego zjawiska.

Może ktoś miał podobny problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Re: Nowe okulary-zmieniająca się ostrośc widzenia

Postautor: Mrówka » 22 gru 2017, 11:46

Powtórz badanie u kogoś innego. Jakie moce były w poprzednich okularach?

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”