Załamywanie się narożników ekranu

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
numer

Załamywanie się narożników ekranu

Postautor: numer » 12 gru 2017, 19:25

Witam serdecznie.
Rok temu zrobiłem sobie okulary progresywne ze szkłami JZO. Problem nastąpił podczas korzystania z komputera, ściślej z dwu monitorów o różnej wielkości.
Przenosząc wzrok z jednego monitora na drugi lekko przechylając w bok głowę narożnik poprzedniego ekranu mi się uwypuklał do mnie.
To przekreśliło korzystanie ze szkieł progresywnych.
Po roku czasu zrobiłem sobie okulary dwuogniskowe - franklinowskie i wszystko jest jak należy, jestem zadowolony.

Pytanie: czy to normalne błędy widzenia w szkłach progresywnych, nie byłem w stanie się do nich przyzwyczaić, czy błąd produktu?

Pozdrawiam.

P.S Moce szkieł niewielkie - 0.5 do czytania i 0.5 do dali z małymi cylinderkami.
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Re: Załamywanie się narożników ekranu

Postautor: Mrówka » 13 gru 2017, 12:17

Soczewka progresywna po bokach ma zniekształcenia, wynika to z konstrukcji soczewki (inaczej nie da się - jak na razie - zrobić płynnego przejścia mocy od dali do bliży). Są dostępne różne konstrukcje soczewek progresywnych, z różnie rozłożonymi strefami - jedne będą lepsze do korzystania z komputera czy tableta, inne będą lepsze do jazdy samochodem. Im lepsza soczewka tym te zniekształcenia po bokach są mniejsze, ale to się niestety wiąże z wyższą ceną szkieł.

numer pisze:Pytanie: czy to normalne błędy widzenia w szkłach progresywnych, nie byłem w stanie się do nich przyzwyczaić, czy błąd produktu?

Prawdopodobnie było to dobranie nieodpowiedniej konstrukcji soczewek do potrzeb klienta.
numer

Re: Załamywanie się narożników ekranu

Postautor: numer » 13 gru 2017, 17:38

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Przyznam jednak, że w salonie polecano mi lepszą konstrukcję, jednak droższą, co w mym wieku 41 lat z możliwością (jak się okazało słuszną po upływie roku czasu) szybkiego pogarszania się wzroku było to dla mnie nie opłacalne.
Pozostanę zatem przy konstrukcji franklinowskiej.

Dziękuję za wyjaśnienia :)

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”