Czy pierwsze okulary powinny być słabsze?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Anka050

Czy pierwsze okulary powinny być słabsze?

Postautor: Anka050 » 17 paź 2017, 16:39

Witam,
Kilka miesięcy temu zauważyłam u siebie lekkie pogorszenie wzroku podczas czytania i oglądania telewizji (tzn. żeby dobrze widzieć bardziej musiałam wytężać wzrok) ale to zbagatelizowałam. Około miesiąc temu bardzo intensywnie musiałam pracować przy komputerze i w ciągu kilku dni strasznie pogorszył mi się wzrok. Zaczęłam mieć bóle głowy i problemy z widzeniem nawet z daleka. Wybrałam się do okulisty i okazało się, że mam wadę na prawym oku nadwzroczność 0,75 i astygmatyzm 0,75 oraz na lewym oku nadwzroczność 1,25 i astygmatyzm 0,50. Optometrysta powiedział, że pierwsze okulary nie mogą być za mocne bo może mnie boleć głowa i dlatego przepisał mi słabsze tj. oko prawe sfera 0,50 i cylinder 0,50 oraz oko lewe sfera 0,50 i cylinder 0,25.
W tych okularach widzę dużo lepiej, niż bez nich, ale problem jest taki, że niestety nie widzę idealnie, zwłaszcza mam problem z czytaniem. W dodatku pod koniec dnia czasami czuję pieczenie i suchość oczu zwłaszcza lewego. Po mocniejsze szkła mam dopiero przyjść za pięć miesięcy i teraz się zastanawiam czy przez ten czas nie popsuje mi się wzrok jeszcze bardziej od zbyt słabych szkieł. Może powinnam już teraz mieć mocniejsze okulary? Dodam, że mam 33 lata.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”