Okulary LED Control zerówki widoczne powiększenie zaburzenia widzenia.

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
termin

Okulary LED Control zerówki widoczne powiększenie zaburzenia widzenia.

Postautor: termin » 17 paź 2017, 15:30

Dzień dobry.

Postanowiłem zainwestować w okulary zerówki.
Wybrałem szkła LED control.

Pierwszy problem, to to że okulary powiększają obraz, nieznacznie ale jednak.
Potwierdził to inny kolega bez wady wzroku . Efkekt naładniej widać z odległości 2-3 metry.
Kolega z wadą 0,25 i 0,5 stwierdził, że widzi lepiej w tych okularach tak jaby coś było na rzeczy, że mogą to nie być zerówki.

Swoje obawy rozwiałem u innego optyka, który stwierdził, że na maszynie wychodzi mu zero.

Sam fakt tego powiększenia nie byłby problematyczny, gdyby nie problemy z widzeniem.
Przez okulary z większej odległości 3-4 metry widzę delitatne rozmazanie szczegółowych obiektów.
Przez okulary widzę inną zmianę perspektywy może to przez to że nie byłem nigdy okularnikiem.
Po noszeniu przez kilka godzin gdy ściągam okulary czuje że jedno oko ma problem (delikatna utrata ostrości)
Po weekendzie bez okularów widzenie wróciło do normy.

Póki co nie mam wady wzroku nigdy na badaniach nic mi nie wyszło. Okulary zakupiłem tydzień po badaniu profilaktycznym.

Podejrzewam, że szkła przez to, że są zagięte powodują takie efekty specjalne. Zły jestem bo poszło trchę pieniędzy.
Jestem po jednej rozmowie ze sprzedawcą/optykiem on nic nie widzi :-)
Jak udowodnić optykowi, że mam z nimi problem, chyba że coś jest ze mną nie tak ....
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Re: Okulary LED Control zerówki widoczne powiększenie zaburzenia widzenia.

Postautor: Mrówka » 17 paź 2017, 21:02

Zerówki też jakąś tam minimalna moc mają, wynika to z konstrukcji soczewki. W soczewce "bez mocy" także występują wszystkie zniekształcenia obrazu, które normalnie występują w soczewkach z mocą. Jeśli okulary mają duże tarcze (szkła) to te efekty są bardziej zauważalne.

Jak wyglądało to "badanie profilaktyczne"? Czy było to pełne badanie okulistyczne/optometryczne czy np. tylko badanie komputerowe? Gorsze widzenie w jednym oku po noszeniu okularów może wskazywać na to, że jakaś wada wzroku jest, ale albo nie została wykryta podczas badania albo specjalista uznał, że jest na tyle mała, że nie ma sensu przepisywać okularów.
termin

Re: Okulary LED Control zerówki widoczne powiększenie zaburzenia widzenia.

Postautor: termin » 18 paź 2017, 07:32

Badanie to na dwóch przyrządach, jeden z przybliżającym się balonikiem. Drugi nie wiem co robił.
Oprócz tego standardowe widzenie na tarczy oraz badanie z kolorowymi cuferkami na widzenie kolorów.
Nie było kropienia oczu.

Jaka może być ta minimalna moc zerówek ?
Nie noszę teraz tych okularów teraz i widze super.
Oczywiśce mogę próbować się przełamać i uzywać tylko boje się, że narobie sobie problemów z oczami.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”