Odczyt 'wymiarów' soczewek

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
natix_oxox

Odczyt 'wymiarów' soczewek

Postautor: natix_oxox » 01 wrz 2017, 22:58

Witam!
Pisze tu na forum, ponieważ mam problem z odczytem 'wymiarów' soczewek, które chcę zamówić przez internet. Niestety mój okulista nabazgrolił na karteczce jakieś ślaczki i kompletnie nie wiem o co chodzi. :( Myślałam, że będę mogła dodać tutaj jej zdjęcie, ale niestety się nie da, wiec gdyby ktoś mógł mi pomóc, odzywając się w e-mailu -> natilka301@interia.pl
Pomocy!
MZ
Aktywny
Aktywny
Kontaktowanie:

Re: Odczyt 'wymiarów' soczewek

Postautor: MZ » 03 wrz 2017, 19:33

Domyślam się, że chodzi o soczewki kontaktowe, czy tak?
W takim razie JEDYNA ROZSĄDNA RADA: UDAĆ SIĘ DO DOBREGO SPECJALISTY, KTÓRY DOBIERZE SOCZEWKI.
Proszę uwierzyć, że to naprawdę jedyne mądre rozwiązanie.
Marko065
Kontaktowanie:

Postautor: Marko065 » 08 wrz 2017, 17:23

Nie kupuj przez internet takich rzeczy wybierz się lepiej do salonu optycznego
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Postautor: Mrówka » 11 wrz 2017, 12:01

Soczewek nie kupuje się "po wymiarach" bo soczewki o teoretycznie tych samych wymiarach, ale np. wykonane z innego materiału będą zupełnie inaczej układać się na oku. Musisz znać nazwę konkretnych soczewek, które dobrał specjalista (jeśli masz zapisaną nazwę, ale nie możesz rozczytać pisma to wróć się tam i dopytaj). Jeśli nie dobrał konkretnych to nie kupuj jakichkolwiek na własną rękę tylko idź do kogoś innego na dobór.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”