Montaż/wybór socz. p.słonecznych i zwykł. korekcyjnych

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Eagle7

Montaż/wybór socz. p.słonecznych i zwykł. korekcyjnych

Postautor: Eagle7 » 23 sie 2017, 14:20

Witam,

Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym przywitać serdecznie wszystkich Użytkowników.
Stoję jak wiele osób tutaj przed doborem soczewek korekcyjnych do okularów (p.słonecznych i zwykłych). Dzięki czytaniu postów na forum, temat zauważalnie mi się rozjaśnił ;)
Natomiast chciałbym skonsultować jeszcze dobór okularów, ponieważ po odwiedzeniu kilku salonów optycznych mam pewne wątpliwości, związane z różnymi opiniami n/t możliwości montażowych soczewek.
Na wstępie moja wada:
Oko Prawe: Sfera -1,0, Cylinder -0,75, oś 160st.
Oko Lewe: Sfera -0,75 bez cylindra

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne (głównie do samochodu), po wielu przetestowanych modelach, będą bazowały na okularach Ray Ban RB 3526 006/71 rozmiar 63 - poniżej dane tech i foto żeby ułatwić Państwu ocenę.
Materiał zauszników: Plastikowe
Szerokość soczewki: 63
Szerokość mostka: 14
Średnica soczewki: 68,5
Wysokość soczewki: 47,8
Długość zausznika: 135
Materiał frontu: Metalowe
Obrazek

Usłyszałem sporo komentarzy n/t możliwości technicznych wprawienia soczewek korekcyjnych w te okulary. W jednym z punktów zaproponowano mi soczewki z Hoyi HiLux HBC Sport (ew. z HVL), jednak problemem jest brak dostępnej polaryzacji w tych soczewkach (która mnie interesuje), natomiast o Hoya HiLux 1.50 Polaryzacyjne usłyszałem, że będzie problem z wstawieniem tych szkieł (m.in. ze wzgl. na dużą powierzchnię soczewki i krzywiznę) i optyk, z którym rozmawiałem powiedział, iż skontaktuje się z Hoyą n/t możliwości montażowych w firmie Hoya (nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi).
Natomiast w innym salonie, do zakupu, w którym się właśnie przymierzam, zaproponowano mi soczewki p. słoneczne firmy Shamir (SV Hard lub Galcier Sun UV) w cenach odpowiednio 156zł x2 i 336zł x2 i alternatywne (oprócz w/w Hoyi) Essilor Olma Experio z polaryzacja w cenie 276zł x2. Dodam, że firma ma również w ofercie soczewki z Hoyi, Seiko, Essilora i Rodenstocka.
Dzisiaj otrzymałem telefon od osoby, z którą prowadziłem rozmowę w salonie, że po kontakcie z firmą Essilor nie będzie możliwości wstawienia soczewek w/w za 276zł x2, tylko trzeba by było wstawić inne soczewki p. słoneczne, których koszt to ok. 600zł x2. Natomiast druga otrzymana informacja jest taka, że firma Shamir udzieliła sprzedawcy odpowiedzi, że soczewki SV (+Hard) i Glacier Sun UV będzie można wstawić w te okulary.

Stąd też moje pytanie do Państwa o opinię n/t możliwości wstawienia szkieł Shamir Glacier Sun UV do w/w okularów RB 3526. A także pytanie o jakość tych szkieł w porównaniu do produktów np. Hoyi w/w i to czy cena 336zł za soczewkę jest ok.

Drugi temat, ale na szczęście już krótszy, to pytanie o szkła Seiko SRC do zwykłych okularów korekcyjnych. Wyżej przytaczany salon optyczny jest w stanie mi zaoferować te szkła w cenie zbliżonej do standardowej ceny szkieł Hoya HVL (bez powłok BC i UV, których nie chcę - okulary będą do komputera, jazdy samochodem rano i po zmroku, kina itd.) ze wzgl. na ponoć duże rabaty u Seiko.
Dlatego moje pytanie - jak się mają w/w Seiko SRC do soczewek Hoya HVL pod względem jakości i powłok? Bo Hoya HVL to w zasadzie najwyższy model Hoyi, a jak jest z Seiko SRC (czy to jakiś podstawowy model, czy może również jakiś wyższy)? Otrzymałem informację od sprzedawcy, że Seiko jest klasą wyżej od Hoyi, jednak chciałbym przeczytać Państwa opinię na ten temat.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi.

Pozdrawiam serdecznie
Mrówka
Aktywny
Aktywny

Re: Montaż/wybór socz. p.słonecznych i zwykł. korekcyjnych

Postautor: Mrówka » 29 sie 2017, 14:15

Nie wiem czy SRC są lepsze od HVL, ale wiem, że gorsze nie są. Obie te soczewki mają aż 3 lata gwarancji, więc jakościowo powinno być dobrze niezależnie od wyboru.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”