OAKLEY przeciwsłoneczne - da się dopasować oprawki?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
lukasz81

OAKLEY przeciwsłoneczne - da się dopasować oprawki?

Postautor: lukasz81 » 25 lip 2017, 22:08

Witam Wszystkich,
Niedawno kupiłem w zasadzie swoje pierwsze w życiu okulary przeciwsłoneczne - padło na Oakleye. Mierzyłem chyba wszystkie modele tej marki i te wydawały się najszersze. Niestety lekko ugniatają na bokach i po zdjęciu mam odgniecione od uszu w kierunku oczu. Dawno temu miałem drobne epizody z jakimiś niemarkowymi okularami ale szbko leciały w kąt właśnie ze względu na ugniatanie w efekcie czego dochodziło do lekkiego bólu głowy i dyskomfortu. Zawsze wydawało mi się że raczej nie mam dużej głowy ale skoro w ofercie znanego producenta nie mogę nic znaleźć (Holbrook'i które mi się podobały odpadły już na starcie bo były zbyt wąskie) to chyba jest inaczej.

Pytanie do Was - czy da radę delikatnie rozgiąć okulary z takiego tworzywa? Czy każdy optyk sobie z tym poradzi?
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Re: OAKLEY przeciwsłoneczne - da się dopasować oprawki?

Postautor: rafter » 26 lip 2017, 14:54

lukasz81 pisze:
Pytanie do Was - czy da radę delikatnie rozgiąć okulary z takiego tworzywa? Czy każdy optyk sobie z tym poradzi?

Oakley jest marką produkującą okulary do sportu ( nie tylko oczywiście ) , często profesjonalnego . Materiały z jakich wykonane są ich oprawy są bardzo elastyczne i dzięki temu wytrzymałe , niektóre modele naprawdę ciężko się profiluje , zwłaszcza te mocno sportowe niemniej każdy optyk powinien sobie poradzić , sprzedawca nie każdy :wink: Który model pan nabył ?
lukasz81

Postautor: lukasz81 » 31 lip 2017, 09:49

Nie mam modelu typowo sportowego. Ustawiałem się na Holbrook'i ale po przymierzeniu finalnie padło na bliźniaczy model Sliver gdyż zdecydowanie mniej uciskały.
Paweł K
Specjalista
Specjalista

Postautor: Paweł K » 31 lip 2017, 16:19

Zamiast się zastanawiać i zasięgać opinii na odległość najlepiej chyba odwiedzić optyka, u którego okulary były kupione....

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”