Gorsze widzenie w okularach

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Anjucha

Gorsze widzenie w okularach

Postautor: Anjucha » 21 lip 2017, 09:31

Witajcie ;)
Piszę do Was pełna obaw. Przedwczoraj odebrałam okulary. Moje pierwsze w życiu, do tej pory nosiłam tylko przeciwsłoneczne. Problem jest taki, że po założeniu okularów z bliska widzę doskonale. Obraz np. Na dekoderze mi się nie rozmazuje, kontury są wyraźne itd. Natomiast gdy patrzę w dal.. obraz mam zdecydowanie gorszy niż bez okularów. Bez okularow widziałam niewyraźnie, ale po ich założeniu i spojrzeniu np. Na liście drzew obraz jest wielką, niewyraźną plamą..
Myślałam, że to kwestia przyzwyczajenia oka, ale po przymierzeniu okularów dziadka obraz jest super. Czy to może być wina złego badania, złego wpisania w kartę? Badanie było przeprowadzone u lekarza okulisty, wyszedł mi astygmatyzm, po +0,5 na kazde oko. Wpisane okulary: do dali.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
margad

Re: Gorsze widzenie w okularach

Postautor: margad » 22 lip 2017, 20:13

Dobry wieczór,

mogę pomóc, ale poproszę więcej danych będzie potrzebne:

1. To co ma Pani napisane na recepcie okularowej
2. To co ma Pani napisane na opakowaniach z torebek okularowych, które Pani kupiła, lub nazwa soczewek ze zlecenia.
3. Pani wiek , wiem wiem, ale to potrzebne

Pozdrawiam,
Anjucha

Postautor: Anjucha » 24 lip 2017, 12:04

Na recepcie wpisane mam: okulary do dali

Do dali, OP cilinder +0,5, oś 80*
OL cylinder +0,5, oś 95*
Zaopatrzenie prawostronne i lewostronne

Co napisane na torebce okularów nie wiem, gdyż zostawiłam je już u optyka.
Mam skończone 23 lata
margad

Postautor: margad » 25 lip 2017, 07:13

Dzień Dobry,

otrzymała Pani okualry korekcyjne "do dali" lub "do chodzenia". Jeśli widzi Pani w okularach zamazany obraz kiedy patrzy w dal, niestety wydaje mi się, że jest Pani przekorygowana.

Pani wiek sugeruje,że nie potrzebuje Pani okularów "do czytania" lub "komputera" (choć nie jest to wykluczone)

Proponuję wykonać badanie kontrolne u optometrysty, mogę pomóc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty w okolicy.

Jeśli chciała by Pani sama poszukać polecam:

http://www.ptoo.pl/czlonkowie-ptoo/

Pani zapis recepty to:
OP 0.00/+0.50 80*
OL 0.00/+0.50 95*

typowy zapis dla okulistów ponieważ wartości cylindra zapisane w ( + )
Inny zapis Pani okularów to:

OP +0.50 / - 0.50 170*
OL +0.50 / - 0.50 5 *

I stawiam, że nie ma Pani tych +0.50 z przodu :)
czyli, Pani okulary:
OP 0.00/-0.50 170*
OL 0.00/-0.50 5*
zapewne będą w tej mocy =) zobaczymy po badaniu.

BTW. Choruje Pani na coś, że dobiera okulary u lekarza ? Wada wzroku to nie choroba OPTOMETRYSTA jest Pani specjalistą od okularów, proszę tylko uważąć na oszustów, dziś Optometria stała się bardzo modna, na tyle modna, że na rynku pojawiają się podrabiani specjaliści, nie wykonują oni jednak pełnych procedur badań i brakuje im wiedzy, dając tylko namiastkę prawdziwej wizyty u optometrysty.

Że się tak wyrażę "do zobaczenia"
Pozdrawiam,
Anjucha

Postautor: Anjucha » 25 lip 2017, 08:41

Dziękuję za odpowiedź.
Poszłam do optyka. Optometrysty dokładniej. Po badaniu, które w przeciwieństwie do tego u okulisty trwało nie 5, a 20 min wyszło, że moja wada to OL -0,75 OP -0,5. Optometrysta potwierdził, że na początku, przy badaniu wychodzi na maszynie +0,5, ale nie jest to ani pełne, ani jak widać dokładne badanie. Zamówiłam nowe szkła. Stare szanowna okulistka kazała wysłać sobie do Afryki, a do niej przyjść za 3 miesiące po wgapianiu się w obraz TV żeby przyzwyczaić wzrok. Śmiech na sali. A pieniędzy najpewniej nie odzyskam już.

Na nic nie choruje. Dostałam skierowanie od swojego lekarza rodzinnego w ramach kontroli

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”