Czy to właściwe soczewki?

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Awatar użytkownika
Pfizer

Czy to właściwe soczewki?

Postautor: Pfizer » 16 lip 2017, 18:24

Witam Państwa.
Proszę o poradę...
Zamówiłem soczewki z wielokrotną ochroną pod nazwą Essilor Ormix Crizal Prevencia eye protect.
Otrzymałem wraz z okularami opakowania po soczewkach z napisami Crizal Prev 35 Ormix 1.6 EPS.
Rozumiem,że są to soczewki takie jakie zamówiłem.
Spytam się jeszcze o nast.rzecz : w pomieszczeniu soczewki dają poświatę żółtą 9 oczy są żółtawe). Na zewnątrz niebieską.
Czy tak ma być?
Cena soczewek to L=501 zł, P=501 zł.

Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Re: Czy to właściwe soczewki?

Postautor: rafter » 19 lip 2017, 10:48

Patrząc na cennik firmy Essilor , wszystko się zgadza . Są to recepturowe soczewki sferyczne zrobione z materiału Ormix 1.6 o podwyższonym współczynniku załamania światła , około 30% cieńsze od standardowych i dużo bardziej od nich wytrzymałe , pokryte powłokami , które zapewniają skuteczną ochronę przed promieniami UV oraz światłem niebieskofioletowym. Ten napis EPS to właśnie skrót od Eye Protect System . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pfizer

Postautor: Pfizer » 19 lip 2017, 13:24

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jak mam dbać o te soczewki, czy można je myć letnią wodą z mydłem?
Awatar użytkownika
tomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: tomi » 27 lip 2017, 11:35

że tak się zapytam.." co na to optyk, który sprzedawał ? " Nie wysilił się, żeby coś powiedzieć ?

Jasne, ze letnia woda i mydło nie zaszkodzą..ani soczewkom ani oprawce. Nawet wskazane..
owoc żywota Twojego je Zus..

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”