Dobranie szkieł, oprawek, przygotowania przed zakupem +

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
adrkra

Dobranie szkieł, oprawek, przygotowania przed zakupem +

Postautor: adrkra » 27 mar 2017, 20:38

Witam

Przyszedł czas zmiany okularów, więc postanowiłem zrobić research. Proszę o pomoc w doborze indexu do szkieł oraz wielkości oprawy.

Trochę konkretów:
oko lewe: sfera: +2.5, cylinder +1,5, oś 80st
oko prawe: sfera: +3.o, cylinder +2, oś 100st
Odl. źrenic 71 mm.
28 lat

Aktualne okulary mam od dobrych 4-5 lat, wada zwiększyła się o 1 dioptire w stosunku do aktualnych okularów. Przed ekranami/monitorem laptopa spędzam większą część dnia.

No więc tak, byłem na razie w jednym salonie, zaproponowano szkła Hoya z indexem do wyboru 1.67 lub 1.74, ceny dość spore od ~900 do ~1200 za parę, ale mniejsza o to..
Powiedzcie mi proszę czy:

1. Można z góry założyć, że w indexie 1.74 będzie się widzieć gorzej niż w 1.67 ?
2. Czy starać się dobierać oprawki mniejsze czy większe ? dla mnie optymalne to coś takiego np: https://tinyurl.com/kegdktv , średnica dla tych 57
3. Czy iść w soczewki sferyczne czy asferyczne ?
4. Czy iść w dodatki typu BlueControl ?
5. Czy oprawki na żyłkę wchodzą w grę ?

Poprosiłem o wstępne wyliczenie grubości, niestety byłem w biegu i nie do końca zrozumiałem co Mi Pani przez telefon mówiła :-)
Na pewno dla oka prawego wyliczyli, czy to prawidłowe wyliczenia? Czy jesteście w stanie zrobić symulacji dla obu oczu ?
index 1,67 gr. 3,4
index 1,74 gr. 2,8

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”