Soczewki okularowe JAI KUDO

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Awatar użytkownika
KrisPier

Soczewki okularowe JAI KUDO

Postautor: KrisPier » 28 kwie 2016, 16:43

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałbym założyć temat dotyczący produktów Jai Kudo a może w szczególności soczewek tej firmy.

Wszystko zaczęło się gdy wybierałem soczewki dla siebie, optyk zaproponował mi Jai Kudo STAYCLEAN jako tanią alternatywę z dobrym zestawem najpotrzebniejszych warstw (antyrefleksyjna, hydrofobowa, oleofobowa, antystatyczna i EMI) jako że nie przewiduje używać plastikowych oprawek więcej niż ok 2 lata (i mam jeszcze 2 inne pary) nie inwestowałem w drogie HOYA Long life lub JZO Ideal max mimo że z początku miałem taki zamiar stosunek cena/jakość przeważyła. Trochę poczytałem na forum i w sumie wyszło na to że w tej cenie ok 100 zł za soczewkę wszystkie są porównywalne jakościowo czy to HOYA Hi-Vision czy tej samej klasy JZO.

Obrazek

Co sądzicie o tych soczewkach ? Są w miarę rozsądnym produktem czy raczej zwykłym najtańszym plastikiem z wątpliwym zestawem warstw antyrefleksu czy oleofobową ?

Osobiście jeszcze ich nie odebrałem więc nie powiem na razie o swoich wrażeniach.

Na zleceniu mam tylko nagryzmolone "CR 39 AR SC" więc niezbyt jednoznacznie czy to na końcu SC to na pewno stayclean :P ,czy do soczewek mogę otrzymać certyfikat/gwarancję lub torebki po soczewkach; czy lepiej po prostu poprosić o jasne wyszczególnienie na rachunku przy odbiorze że to Jai Kudo STAYCLEAN dla pewności ?

Obrazek
Awatar użytkownika
tomi
Specjalista
Specjalista

Re: Soczewki okularowe JAI KUDO

Postautor: tomi » 29 kwie 2016, 10:45

wprawiam te soczewki już parę lat i nigdy nie miałem z nimi kłopotu.
Skrót SC to właśnie Stayclean.
Możesz poprosić o torebki po soczewkach..jeśli nie poszły już do kosza w warsztacie..
certyfikat ..? nie wiem czy coś takiego dodają - ja nigdy nie wołałem.
Do każdej pary SC firma JK dodaje szmatkę do czyszczenia tych soczewek z nadrukiem .
Moi klienci są zadowoleni. :)
owoc żywota Twojego je Zus..
Magdaw78

Postautor: Magdaw78 » 19 lip 2017, 22:15

Wlasnie po 7 latach przeszlam ze szkieł rako na jaikudo. Mam szkla sc extreme UV 1.6 asph Trans Br -4.5/-4.5 20st, -5.5/-4.5 175 st. Szkla na zamowienie rako byly mocniejsze i zwykle fotochromy uv400nm asp 1.67. Ja nie widze zbytniej różnicy. Poza tym że mam certyfikat że toTransition. Mam je od tygodnia.
HAL9K

Postautor: HAL9K » 15 gru 2017, 11:34

Witam!

Obrazek
Czy soczewka z opakowania na załączonym zdjęciu jest w technologii XTRActive? Czy jakiejś innej?

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”