Nowe okulary z VE

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
Sokollu

Nowe okulary z VE

Postautor: Sokollu » 08 lut 2016, 17:34

Witam
Jako, żę to mój pierwszy post tutaj Witam Wszystkich :). Opiszę teraz moją sytuację. W sobotę wieczorem po prawie tygodniowym oczekiwaniu odebrałem nowe okulary z salonu VE .Wszystko robiłem tam: badanie wzroku, oprawki, soczewki. Po założeniu było ok. Zadowolony, że jest dobrze, założyłem stare okulary, gdyż do nowych postanowiłem zacząć się do nich przyzwyczajać następnego dnia. Jak postanowiłem tak zrobiłem. Rano założyłem nowe okulary. Po paru godzinach już tak różowo nie było. Obraz zaczął wydawać mi się nieostry, oczy zaczęły mnie piec, boleć głowa. Jednak dotrwałem w nich do końca dnia. Dziś również od rana jestem w tych okularach. W pracy ciężko mi było wytrzymać(pracy przy komputerze), oczy mnie pieką, "są suche" i lekko zaczerwienione(przekrwione). Zarówno z bliska jak i z daleka mam wrażenie, że obraz się rozmazuje (jest nieostry). Szczególnie podczas pracy z komputerem.
Okulary wymieniałem dlatego, ponieważ poprzednie miały kilka lat i "szkła" były już za słabe. Mam 30 lat.
Specyfikacja "STARYCH OKULARÓW":
Soczewka Prawa: Jednoogniskowa VE PLAS AR PREM A -2,50
Soczewka Lewa: Jednoogniskowa VE PLAS AR PREMA -2,25
Specyfikacja NOWYCH OKULARÓW:
Soczewka Prawa: Light 1.67HMCPB SS.003602 -3,25
Soczewka Lewa: Light 1.67HMCPB SS.003602 -3,00 -0,25 75

Wydałem na okulary sporą kasę. Odczuwam w tej chwili duży dyskomfort podczas ich użytkowania.
Noszę je drugi dzień. Czy to możliwe, że oczy się jeszcze adaptują??? Jak sądzicie, pochodzić jeszcze kilka dni, a gdy objawy nie ustąpią udać sie do salonu i powiedzieć w czym problem ? i w końcu co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?.
Pozdrawiam
VE
Aktywny
Aktywny

Re: Nowe okulary z VE

Postautor: VE » 08 lut 2016, 19:19

Rozmazuje sie patrzac centralnie czy bokami?Poza tym polecam wrocic do salonu i przedstawic sprawe.
Ja jeszcze poelcilbym sprobowac ,znalezc dzien,kiedy nie bedzie komputera w ciagu dnia.Jak bedzie sie Pan czul ,gdy góownie bedzie operowal z dala oprocz blizy.A jak ostrosc z blizy?Czy tak jak Pan pisze od razu po zalozeniu sie rozmywa?Jak czytanie jakis malych literek w blizy?BArdzo jestem ciekaw zakresu akomodacji po uzytkowaniu tych starych ,za slabych okularow...
Sokollu

Postautor: Sokollu » 08 lut 2016, 20:36

Rozmazuje się patrząc centralnie. Obraz nie jest tak ostry, jak w momencie, gdy je odbierałem. Może to szok po założeniu większych soczewek ? Tak jak pisałem w poprzednim poście w następnym dniu przez parę godzin widziałem dobrze, potem było gorzej. Teraz obraz lekko mi się rozmazuję. Z bliska widzę w miarę ok (choć wydaję mi się, że i tak obraz nie jest taki ostry jak być powinien, małe literki również widzę:p, ale nie mogę czytać, gdyż mrużę oczy po mnie bolą. Najgorzej gdy przez chwilę skupiam się na jednym punkcie. Jedno oko zaczęło mi nawet pulsować...Nieważne czy siedzę przy komputerze czy nie, oczy i tak bolą...i zaczyna mnie w nich mdlić.. Teraz jedną soczewkę mam z cylindrem, nie pamiętam już dokładnie, ale chyba powiedziano mi, że to początki astygmatyzmu.
Nie wiem czy coś nie tak poszło już na etapie badania wzroku, czy w późniejszej fazie, lub taki urok moich oczu ... Jutro po pracy wybieram się do salonu i przedstawię sytuację.
Pozdrawiam
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 09 lut 2016, 09:03

Reasumujac.W starych okularach ostrosc jest lepsza w dal niz w nowych?Z bliska w starych jest lepiej niz w nowych?Najlepiej isc do salonu i przeporwadzic jeszcze raz badanie...
Sokollu

Postautor: Sokollu » 09 lut 2016, 19:46

Witam
Jestem już po wizycie w salonie. Zostało przeprowadzone ponowne badanie wzroku.
Zarówno w soczewce prawej jak i lewej będzie delikatnie zmniejszona ilość dioptrii oraz soczewka lewa zostanie pozbawiona cylindra.
Zatem soczewki będą wyglądać następująco.
Soczewka Prawa -3,0
Soczewka Lewa -2,75
Na okulary będę czekał około tygodnia. Mam nadzieję, że będzie już dobrze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: tomi » 10 lut 2016, 14:00

tydzień... ? super optyk- super termin !! :)
owoc żywota Twojego je Zus..
optykpolito
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: optykpolito » 12 lut 2016, 12:06

heh termin jak za komuny! nie ma co "super optyk"...
Wiemy jak dbać o Twoje oczy
pentox
Aktywny
Aktywny

Postautor: pentox » 12 lut 2016, 14:33

optykpolito pisze:heh termin jak za komuny! nie ma co "super optyk"...

Za komuny? Za komuny, to takie okulary lub wymianę szkieł (plastików wówczas nie było) robiło się w 20-30 minut, szlifując ręcznie na ceramicznej tarczy, bo diamentową (jeżeli ktoś miał) oszczędzało się na grube szkła.
optykpolito
Specjalista
Specjalista
Kontaktowanie:

Postautor: optykpolito » 12 lut 2016, 14:48

pod warunkiem, że takie szkła miało się na magazynie...
Wiemy jak dbać o Twoje oczy

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”