Problem - nierówne widzenie

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
puchy11

Problem - nierówne widzenie

Postautor: puchy11 » 23 sty 2016, 17:38

Witam, zakupiłem wczoraj okulary w pewnym sieciowym salonie optycznym na F. Pół roku temu byłem na badaniu u okulisty, gdzie wyszło, że mam wadę -5,5 dioptrii na każde oko. U optometrysty w salonie wynik wyniósł -6 dioptrii na każde oko. Z taką mocą otrzymałem okulary. Mam jednak z nimi problem. Nie obracając głowy, kiedy patrzę w lewo, obraz jest maksymalnie ostry i czysty. Natomiast kiedy spojrzę w prawo, obraz się tak jakby załamuje/rozmazuje i mam dyskomfort, co przeszkadza np. w czytaniu tekstu przy komputerze. Im bardziej kieruje oczy na prawo, tym bardziej odczuwam dyskomfort i widzę gorzej niż po lewej stronie. Powiedziałem o tym pani w salonie, na co ona przyznała, że w szkłach o większej powierzchni przy takiej mocy (wcześniej miałem mniejsze) muszę obracać głowę, żeby obraz był wyraźny. Sprawdzała okulary i niby są dobrze skonstruowane i dopasowane, i dziwiła się, że mam taki problem. W żadnych okularach czegoś takiego nie miałem. Prawdopodobnie wymienię szkła na takie o mniejszej powierzchni jakie miałem wcześniej. Ale czy wielkość powierzchni może mieć taki wpływ na mój problem? Pozdrawiam
VE
Aktywny
Aktywny

Re: Problem - nierówne widzenie

Postautor: VE » 23 sty 2016, 18:32

Witam,a czy w poprzednich okularach ostrosc lewego i prawego oka jest taka sama?Czy w -6.00 ostrosc widzenia na wprost w OP i OL jest taka sama?

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”