Nulux Active +0,53

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
ilayla

Nulux Active +0,53

Postautor: ilayla » 18 gru 2015, 14:28

Witam, piszę na forum po raz pierwszy, moja wiedza nt. okulistyki jest praktycznie zerowa, dlatego prosiłabym o wyrozumiałość i dość łopatologiczne wyjaśnienie moich wątpliwości.

Podczas ostatniej wizyty u okulisty (bardzo polecana pani doktor) usłyszałam, że nie mam żadnej wady wzroku (ewentualnie 0,5 w jedną ze stron - nie wiem w którą; oraz 0,5 astygmatyzmu, ale to mają prawie wszyscy, więc nie powinnam się tym przejmować). Doktor stwierdziła natomiast zaburzenia w akomodacji (najpierw zapytała z jakim widzeniem mam problem i zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że "wydaje mi się, że gorzej widzę w momencie zmiany widzenia z krótkiego na dalsze i na odwrót", a potem powiedziała, że w takim razie zaburzenia akomodacji, wynik na maszynie też to pokazał). Jako że pracuję przy komputerze, odczuwam dyskomfort to ma to być dla mnie dobre rozwiązanie.

Pani doktor szybko zaleciła okulary Nulux Active (wręczając przy okazji wizytówkę do swojego męża - optyka, który potrafi dobrze takie szkła dobrać, nie to co duża część optyków, którzy nawet nie słyszeli o takich szkłach), na kartce w rubryce "do bliży" przy OP jest 0,0; przy OL 0,0, następnie Nulux Active +0,53.

Gdzieś wyczytałam, że szkła tego typu przy zerowej wadzie mijają się z celem, trochę zaczęłam się obawiać, że pani doktor chciała mnie naciągnąć i dlatego teraz wychodzę do Was z pytaniem - czy rzeczywiście powinnam się tym zainteresować? co oznaczają napisy na "skierowaniu"? czy wiadomo ile może kosztować wyrobienie takich okularów?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
VE
Aktywny
Aktywny

Re: Nulux Active +0,53

Postautor: VE » 18 gru 2015, 19:24

ilayla pisze:Witam, piszę na forum po raz pierwszy, moja wiedza nt. okulistyki jest praktycznie zerowa, dlatego prosiłabym o wyrozumiałość i dość łopatologiczne wyjaśnienie moich wątpliwości.

Podczas ostatniej wizyty u okulisty (bardzo polecana pani doktor) usłyszałam, że nie mam żadnej wady wzroku (ewentualnie 0,5 w jedną ze stron - nie wiem w którą; oraz 0,5 astygmatyzmu, ale to mają prawie wszyscy, więc nie powinnam się tym przejmować). Doktor stwierdziła natomiast zaburzenia w akomodacji (najpierw zapytała z jakim widzeniem mam problem i zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że "wydaje mi się, że gorzej widzę w momencie zmiany widzenia z krótkiego na dalsze i na odwrót", a potem powiedziała, że w takim razie zaburzenia akomodacji, wynik na maszynie też to pokazał). Jako że pracuję przy komputerze, odczuwam dyskomfort to ma to być dla mnie dobre rozwiązanie.

Pani doktor szybko zaleciła okulary Nulux Active (wręczając przy okazji wizytówkę do swojego męża - optyka, który potrafi dobrze takie szkła dobrać, nie to co duża część optyków, którzy nawet nie słyszeli o takich szkłach), na kartce w rubryce "do bliży" przy OP jest 0,0; przy OL 0,0, następnie Nulux Active +0,53.

Gdzieś wyczytałam, że szkła tego typu przy zerowej wadzie mijają się z celem, trochę zaczęłam się obawiać, że pani doktor chciała mnie naciągnąć i dlatego teraz wychodzę do Was z pytaniem - czy rzeczywiście powinnam się tym zainteresować? co oznaczają napisy na "skierowaniu"? czy wiadomo ile może kosztować wyrobienie takich okularów?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Witam,ze tak zaczne,ale HAHAHAHAHAAH,TO oczywiscie nie z Pana ,ale z tego "wręczając przy okazji wizytówkę do swojego męża - optyka, który potrafi dobrze takie szkła dobrać, nie to co duża część optyków, którzy nawet nie słyszeli o takich szkłach" .
Do rzeczy :ile ma Pan lat?Po co poszedł Pan do okulisty?Czy tylko z powodu wolnego "dostrajania" ostrosci przy przejsciu blizy w dal i odwrotnieW dziecinstwie nie bylo okularów?Czy oczy byly zakrapiane przez Pania Doktor?
Na sam poczatek tyle pytan:)
ilayla

Postautor: ilayla » 21 gru 2015, 08:28

Mam 23 lata i jestem Panią ;)
Poszłam do okulisty z wrażeniem pogorszenia się wzroku. Pierwszy raz na kontrolę poszłam w lutym tego roku, inna okulistka w badaniu stwierdziła w jednym oku 0,5 (ale właśnie nie wiem czy +, czy -), wysłała na pachymetrię, bo ciśnienie było na granicy. Już wtedy miałam wrażenie, że gorzej widzę, szybko mi się wzrok męczył, kiedy czytałam książkę to żeby móc dłużej utrzymać wzrok na stronie musiałam książkę oddalić (nadal widziałam ostro, ale czułam dyskomfort). I wtedy też zwróciłam uwagę, że gorzej widzę jak najpierw patrzę na monitor przed sobą, a potem szybko na coś w oddali (i dość długo wzrok łapał mi ostrość, czasami kilka razy mrugnę, zanim dobrze zobaczę). Na tej wizycie podobno "maszyna" potwierdziła, że właśnie z łapaniem ostrości mam problem.

W dzieciństwie okularów nie było, zawsze cieszyłam się z dobrego wzroku i chyba pogorszenie widzenia jest moim największym lękiem. Dziadek miał jaskrę, mama ma dużą wadę, tata ma niewielką i boję się, że i mnie to kiedyś spotka.

Na wizycie Pani Doktor nie zakrapiała niczym oczu, najpierw oczy były badane maszyną, gdzie musiałam wgapiać się w balonik (który zmieniał swoją ostrość), a potem Pani Doktor poświeciła mi w oko i gdzieś tam zaglądała, wizyta była krótka.
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 21 gru 2015, 09:05

Polecam lepszego specjaliste niz Pani Doktor.Z calym szacunkiem do jej osoby.
Wszelkie fakty ,ktore Pani podala wrecz nakazauja ,aby kontrolowac sie pod kątem jaskry.Prosze to sprawdzic i nie odkladac.
W pierwszej kolejnosci,zanim Pani zrobi okulary trzeba okreslic problem.Na odleglosc ciezko to stwierdzic jednoznacznie.
Krotkowzrocznosc raczej odpada,chociaz jednoznacznie bym jej nie przekreslal.Wszelkie objawy wskazuja na nadwzrocznosc,a w dodatku sprawdzilbym czy nie ma forii.Nie wiem na jakiego specjaliste Pani znowu trafi,ale jezeli bedzie podobna diagnoza,zwlaszcza od lekarza to prosze znalezc optometryste.Jezeli po zrobieniu okularow nadal bedzie bedzie Pani czula problem zwlaszcza z czytaniem z bliska prosze poszukac ortoptysty i sprawdzic sobie "ustawienie " oczu.Czy nie zauwazyla Pani w lustrze albo na zdjeciach,ze ktores oczko ucieka albo sa bardziej do srodka albo na zewnatrz?I jaka wade wzroku ma mama?Plusy?Ma dwie pary okularow czy jedna?
ilayla

Postautor: ilayla » 21 gru 2015, 10:18

Pani Doktor miała bardzo dobre opinie, dlatego tez trochę jestem zdziwiona, że tak szybko mnie "załatwiła", wizytówkę wręczyła i koniec wizyty.
A jak można kontrolować się pod kątem jaskry? Miałam robione badanie dna oka (wszystko ok), pachymetria w połączeniu z ciśnieniem podobno też w porządku (w jednym oku wartość była wyższa niż w drugim, ale w podsumowaniu w normie). Nie chciałabym sytuacji, w której musiałabym się u lekarza powoływać na informacje z internetu ;)

Jeśli chodzi o ustawienie oczu to wydaje mi się, że na zdjęciach czasami jedno oko może uciekać, a przynajmniej być mniejsze (tak jakby mniej otwarte), ale nie wiem czy to nie jest wina zdjęć ;)

Mamy wada dla mnie jest wielką niewiadomą, u okulisty była pewnie z 15 lat temu ostatni raz, okularów nie nosi, a widzi kiepsko, cały czas musi mrużyć oczy, żeby coś zobaczyć. Tata lepiej widzi z daleka niż z bliska.
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 21 gru 2015, 19:02

Bardzo dobrze,ze Pani kontroluje cisnienie i robic tak dalej.
Co do szanownej Mamy to prosze nie isc jej przykladem.SKoro potrzebne okulary to trzeba je nosic.A wizyta szanownej rodzicielki u okulisty to kwestia czasu.Oczy kiedys powiedza dosc.Co do Pani to coz....proponuje innego specjaliste i prosze mu powiedziec z czym ma Pani problem.Mam nadzieje,ze bardziej Pani pomoze.
Awatar użytkownika
Frącz
Aktywny
Aktywny

Postautor: Frącz » 22 gru 2015, 10:06

Zgadzam się z VE - koniecznie znaleźć innego specjalistę, który zrobi porządne badanie. Badanie na komputerze (autorefraktometrze) jest tylko badaniem wstępnym, a na jego podstawie tak naprawdę nie można nic jednoznacznie określić.
Jeśli na podstawie "takiego badania" okulistka już określiła, że najlepsze soczewki dla Pani to Nulux Active - to nie mam pytań :)
Frącz
dorvip32
Aktywny
Aktywny

Postautor: dorvip32 » 23 gru 2015, 23:47

Jeśli faktycznie sa zaburzenia akomodacji, najlepszym rozwiązaniem będą ćwiczenia wzrokowe i usprawnianie akomodacji. Treningiem wzrokowym zajmują się ortoptyści. Najlepiej jesli ortoptysta będzie we współpracy z optometrystą. Oprócz ćwiczeń niezbędna jest właściwa ergonomia pracy z komputerem i jak najwięcej przerw. Swoim pacjentom którzy wykonują intensywna pracę biurową często zalecam ćwiczenia, a soczewki relaksacyjne przepisuje czasami ale osobom które maja jawną wadę wzroku.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”