Soczewki wystające z oprawek - wypukłość Hoya LongLife

Porady, opinie i komentarze dla użytkowników okularów, soczewek kontaktowych, itp. Dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum. Wymagana jest REJESTRACJA.
bva

Soczewki wystające z oprawek - wypukłość Hoya LongLife

Postautor: bva » 29 lis 2015, 20:33

Witam serdecznie,

udałem się z własnymi, nowymi oprawkami do salonu optycznego, w którym zamontowano do nich soczewki Hoya Hi-Vision Longlife.
Po odebraniu okazało się, że górna krawędź soczewek nie jest dobrze dopasowana do oprawek - wydaje się byc za bardzo zeszlifowana.
Ponadto, patrząc na okulary od góry widać, ze soczewki w tej górnej częsci wystają na ok 1 mm z oprawki.

Wróciłem do salonu i tam dowiedzialem się, ze dzieje się tak, poniewaz do moich oprawek powinny byc zamówione soczewki mniej wypukle i wtedy by nie wystawały.
Dowiedzialem się rowniez, ze te mniej wypukle soczewki sa dużo droższe niz obecnie zamonotowane
- obecne HV LL kosztowaly 260 zł za 2 szt.,
- te mniej wypukle HV LL mają kosztowac 418 zł za 2 szt.

Ewentualnie mogę zamówić klasę niższe soczewki, czyli Super HV, ale te w wersji mniej wypuklej są też droższe niz obecne i musialbym na parze dopłacic 60 zl...

Pod tym adresem umiescilem zdjęcia moich ramek oraz opakowania po soczewkach.
https://www.dropbox.com/sc/c5p479xmdpe6 ... 21bJL088Qa

Mam wątpliwosci co do przekazanych mi informacji, poniewaz moje oprawki nie są jakos wybitnie wyrózniające się sposród innych, moja wada (+0,75, +1) nie wymaga grubych soczewej, a podczas wczesniejszych wizyt nie bylo nawet mowy o tym, ze w grę wchodzą jakieś wypuklosci.

Same soczewki wydają się po prostu źle przycięte oraz źle spasowane - dlatego widać na górze przerwę i dlatego ich krawędź wystaje z ramki. W takim przypadku wystarczyłoby zamowic kolejne i dopasowac je prawidlowo, a mi jest proponowane rozwiazanie, w ktorym ja musialbym doplacic 160 zl do i tak juz drogich soczewek, tak więc prosze o poradę, czy w moim przypadku naprawde wymagane są mniej wypukle, drogie soczewki?

Chcialbym dodac, ze sama wypuklosc obecnych mi nie przeszkadza - nie podoba mi sia gruba linia ściętej krawędzi soczewki oraz to, ze od góry ta krawędź wystaje z ramki.

Pozdrawiam,
b.
VE
Aktywny
Aktywny

Re: Soczewki wystające z oprawek - wypukłość Hoya LongLife

Postautor: VE » 29 lis 2015, 22:27

Tu nie chodzi o grubosc tylko o krzywizne.Prosze zobaczyc jaka krzywizne ma soczewka,a jaka oprawa od gory.Uwazam,ze jest to do zrobienia i dopasowania,zeby nie wystawalo tylko trzeba umiec:)A jakie moce byly w tych oprawach poprzednio?
bva

Postautor: bva » 30 lis 2015, 00:06

To są nowe oprawki, wczesniej byly zamontowane zwykle plastiki.

Byc moze ktos tam nie umie i zamiast przyznac się do błędu proponuje dopłatę do bardzo drogich soczewek.
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 30 lis 2015, 10:05

NIestety tak bywa z tymi soczewkami w podobnych mocach.ALe jak juz pisałem temat jest do ogarnięcia...jednak.....
Trzeba popracować nad oprawką.Jeżeli optyk uszkodzi oprawke nie od niego sprawa dla niego sie komplikuje i może dlatego nie chce tego robic.I powiem szczerze,że mu się nie dziwie.Każdemu się wydaje,że to takie proste,podgrzać i już.Oprawy wzrokowo nie prześwietlimy i nie wiemy ile wytrzyma.Tutaj trzeba krzywizne tarczy dopadować do krzywizny soczewki,ale potem trzeba zauszniki na zewnątrz rozgiąć do pozycji wyjściowej ponieważ po pierwszym etapie zejdą się do środka,a prostowanie tylko na mostku to nie wszystko.Ja też nie lubie nadwyrężać opraw "z zewnątrz".
Awatar użytkownika
tomi
Specjalista
Specjalista

Postautor: tomi » 30 lis 2015, 11:05

być może jest tak,że soczewka jest zbyt ciasno wprawiona do oprawy-inaczej mówiąc jest zbyt duża. To może być powodem jej wygięcia i wystawania. Ale to tak do końca trudno ocenić oglądając tylko zdjęcia. Podejdź do innego zakładu może ocenią to trzymając w swoich rękach. Niestety miałem już takie przypadki u siebie stąd moje podejrzenia.
owoc żywota Twojego je Zus..
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Postautor: rafter » 30 lis 2015, 11:57

bva pisze:To są nowe oprawki, wczesniej byly zamontowane zwykle plastiki.

Byc moze ktos tam nie umie i zamiast przyznac się do błędu proponuje dopłatę do bardzo drogich soczewek.

Na zdjęciach oprawa wyglada na używaną ( mnóstwo mikrorysek ) . Co to za oprawa ? Jaki producent/marka , gdzie ją pan zakupił ? Pytam dlatego że nie w każda oprawę da się odpowiednio wyprofilować , są różne materiały , dla przeciętnego klienta jest to tylko plastik ale w przemyśle optycznym do produkcji opraw stosuje się różne typy tworzyw sztucznych .
bva

Postautor: bva » 30 lis 2015, 12:07

Oprawki to Radical Eyewear:
http://www.radicaleyewear.eu/lang/PL

Kupowane wysyłkowo, miałem w domu jeszcze 2 oprawy od nich i wszystkie wyglądały podobnie - rysy na żywo są ledwo widoczne, fotka ma duże zbliżenie no i świało lampy też uwydatnia.
Awatar użytkownika
rafter
Aktywny
Aktywny

Postautor: rafter » 30 lis 2015, 13:49

bva pisze:Oprawki to Radical Eyewear:
http://www.radicaleyewear.eu/lang/PL

Kupowane wysyłkowo, miałem w domu jeszcze 2 oprawy od nich i wszystkie wyglądały podobnie - rysy na żywo są ledwo widoczne, fotka ma duże zbliżenie no i świało lampy też uwydatnia.

Osobiście z tą marką nie miałem do czynienia ale patrząc na to jakie firmy optyczne nimi handlują wydaje się ,że oprawki są przyzwoitej jakości i nie są robione z jakichś materiałów z którymi wyszkolony optyk nie poradziłby sobie dlatego przychylam się do opinii powyżej kolegi VE .
bva

Postautor: bva » 30 lis 2015, 16:01

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
MZ
Aktywny
Aktywny
Kontaktowanie:

Postautor: MZ » 01 gru 2015, 18:53

Czytając ten i inne podobne posty nie mogę powstrzymać się od pewnej uwagi ogólnej:
Każdy optyk wie, a i klient też może się tego domyślić, że nie każde soczewki pasują do każdej oprawki.
Jest to kwestia krzywizny, grubości soczewki, materiału itp. Dlatego dobrze jest (a osobiście uważam, że jest to konieczność) dobierać łącznie oprawki i soczewki. Do tego powołany jest specjalista, bo się po prostu na tym zna. Kupowanie oprawek na własna rękę (a czasem też i soczewek) i przychodzenie z tymi PÓŁPRODUKTAMI do optyka: "żeby oprawił" tak się często kończy. Nie należy wyręczać specjalistów , bo skutek może być opłakany. Zbytnia oszczędność może się łatwo przerodzić w stratę.
Swoją drogą firmy, które sprzedają oprawki lub soczewki w Internecie niespecjalistom działają na szkodę branży i na długą metę jest to polityka bardzo krótkowzroczna.
Pozdrawiam
Wacław

Postautor: Wacław » 01 gru 2015, 21:28

bva pisze:Wróciłem do salonu i tam dowiedzialem się, ze dzieje się tak, poniewaz do moich oprawek powinny byc zamówione soczewki mniej wypukle i wtedy by nie wystawały.
Dowiedzialem się rowniez, ze te mniej wypukle soczewki sa dużo droższe niz obecnie zamonotowane
- obecne HV LL kosztowaly 260 zł za 2 szt.,
- te mniej wypukle HV LL mają kosztowac 418 zł za 2 szt.

Ewentualnie mogę zamówić klasę niższe soczewki, czyli Super HV, ale te w wersji mniej wypuklej są też droższe niz obecne i musialbym na parze dopłacic 60 zl...

Pod tym adresem umiescilem zdjęcia moich ramek oraz opakowania po soczewkach.
https://www.dropbox.com/sc/c5p479xmdpe6 ... 21bJL088Qa

Mam wątpliwosci co do przekazanych mi informacji, poniewaz moje oprawki nie są jakos wybitnie wyrózniające się sposród innych, moja wada (+0,75, +1) nie wymaga grubych soczewej, a podczas wczesniejszych wizyt nie bylo nawet mowy o tym, ze w grę wchodzą jakieś wypuklosci.

I ma Pan rację. Soczewki są po prostu oszlifowane i oprawione w oprawę przez kogoś kto.......... nie bardzo zna się na pracy optyka okularowego. Powiedzmy sobie wprost, jest to skandal, i nie ma tu nic do rzeczy, że kupił Pan oprawy przez internet.

VE pisze:Tu nie chodzi o grubosc tylko o krzywizne.Prosze zobaczyc jaka krzywizne ma soczewka,a jaka oprawa od gory.Uwazam,ze jest to do zrobienia i dopasowania,zeby nie wystawalo tylko trzeba umiec:)A jakie moce byly w tych oprawach poprzednio?

Gdyby nawet było tak jak piszesz, choć nie jest, to Optyk/Sprzedawca powinien wiedzieć jakie soczewki sprzedać by tego problemu uniknąć. Natomiast tutaj na zdjęciach wyrażnie widać, że soczewki są za dużę, obsadzone na ciepło. CR39 jest miękkim materiałem, który po prostu został zgnieciony przez oprawę. Do tego dochodzi fazeta zrobiona nie w tym miejscu co trzeba. Widać to doskonale na pierwszym zdjęciu. Co było przyczyną? rozkalibrowana szlifierka? ślepy operator? brak doświadczenia? uczeń pierwszej klasy? - tego nie wiemy.

https://www.dropbox.com/sc/c5p479xmdpe6 ... 195410.jpg

Zresztą na drugim zdjęciu jest to samo.

Dla dobrego optyka / rzemieślnika, nie z "salonu" to jest do zrobienia w 15 minut. Teraz, bez wymiany szkieł na nowe. Szlifierka ręczna lub pilnik + nagrzewnica i zimna woda...... no tak nie wystarczy umieć naciskać przyciski w dzisiejszych maszynach Panie Bul :roll:

Radzę poszukać dobrego Optyka, który to Panu poprawi, nawet za cenę przeszlifowania. Będzie taniej i znajdzie Pan kogoś komu będzie można zaufać następnym razem. A jak się taki nie trafi to zawsze może Pan przysłać te okulary do mnie, poprawię. Tylko paczka będzie cholernie droga....

Pozdrawiam Serdecznie
Wacław

ps o poprzednim temacie nie zapomniałem, jak by się ktoś pytał.
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 01 gru 2015, 21:49

Wacław pisze:Gdyby nawet było tak jak piszesz, choć nie jest, to
jest jest,jakos dziwnym trafem od roznych optykow jak mi wpadaly w rece oprawki z podobnymi mocami to ten sam problem i potem to poprawialem.Ze faseta i za duza to druga sprawa,ale gość poległ bo gdyby wyprofilowal oprawe i po bokach podjechal reczna szlifierka byloby cacy.A ile metalowych oprawek trzeba bylo profilowac .....zeby dobrze bylo.Coz moze trafialem tylko na takie soczewki.ALe przynajmniej czlowiek sie nauczyl;)
bva

Postautor: bva » 01 gru 2015, 23:20

Z własnymi oprawkami poszedłem do (wydawałoby się) specjalisty. Zanim zlecilem dobranie soczewek zapytałem 3 razy, czy na pewno nie będzie problemu z dopasowaniem soczewek - usłyszalem, ze nie. Nie było nawet słowa o grubosciach i krzywiznach. Okazuje się, ze soczewki nie są dopasowane i ja, gdybym siedzial po drugiej stronie, nie pokazałbym klientowi tak "spasowanych" okularów.

Udałem się z tymi okularami do małego zakładu optycznego, w ktorym nie ma tylu sprzedawców i tam od obslugi co prawda nie uslyszalem deklaracji, ze oni takie soczewki są w stanie dopasowac bez problemu i ktos tam spartolił, ale wzieto z soczewek parametry i umowilismy się, ze spróbują dopasować roboczą soczewkę do moich oprawek. Optyk też zwrocil uwage na fazetę, którą mozna bylo zrobic tak, zeby wpuscic soczewkę do ramki. Nienawem się okaze jaki jest dalszy ciag... ;]
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 01 gru 2015, 23:44

Az ciezko uwierzyc,ze taka soczewke,ktora w zasadzie zadnej grubosci nie ma....tak zrobic fasete.Przy standardowym ustawieniu automatu wszystko byloby oki.Moze teraz czlowiek to zrobi jak trzeba...powodzenia.
bva

Postautor: bva » 02 gru 2015, 08:31

Ten test będzie robiła inna osoba w innym zakładzie. W tamtym zaproponowano mi 3 opcje:
- zwrot kasy (mam nadzieję, ze nie odliczą za badanie lekarskie, ktore przy zamawianiu u nich soczewek jest wliczone w cene, a normalnie 70 zł)
- zamówienie mniej wypuklych Super HV - doplata 60 zl
- zamowienie mniej wypuklych HV LL - doplata 160 zł
Wg rozmowy z soboty to jedyne rozwiazania - zasugerowalem, ze moze trzeba jeszcze raz zrobic na tym samym modelu, ale zobaczylem tylko kiwanie glowy na boki. Taki jest niestety urok salonow optycznych, w ktorych jest jedna manager (z ktora akurat rozmawialem) i kilka osob obslugujacych. Teraz juz wiem, z w mniejszym zakladzie dystans do fachowca jest krótszy i ma to znaczenie, gdy cos idzie nie tak.
VE
Aktywny
Aktywny

Postautor: VE » 02 gru 2015, 10:32

Moim zdaniem nawet z tych soczewek da sie cos wyczarowac.ALe jezeli wysylaja,zamawiaja on-line soczewki bez wyslania oprawy i potem montuja w salonie to wlasnie takie kwiatki wychodza.

Wróć do „PORADY SPECJALISTÓW”