Polecamy

Nowy numer Optyki 5/2020

włącz .

Szanowni Państwo

Już za parę tygodni mieliśmy się z Państwem spotkać na Targach Optycznych OPTYKA 2020 w Poznaniu – choć wielu z nas jest ich odwołaniem rozczarowanych (będzie nam brakować tych osobistych rozmów z Państwem w czasie odwiedzin na naszym zwykle obleganym stoisku), uważamy, że to była zdecydowanie odpowiedzialna decyzja.
Tymczasem robimy, co możemy, aby zapewnić Państwu ciekawą lekturę, pełną interesujących tematów, edukującą i donoszącą, co słychać u naszych reklamodawców (polecamy ich nowe produkty, artykuły i reklamy!), którym niezmiennie dziękujemy za wsparcie.
Co więc w tym numerze OPTYKI? Ze względu na nowe produkty – to głównie soczewki toryczne, o których pisze mgr Tomasz Popielewski, zaś dr hab. Jacek Pniewski przedstawia astygmatyczne ciekawostki, nie tylko o znaczeniu akademickim, ale i praktycznym.
Międzynarodowe trio (dr Greg Caldwell, mgr Dominika Olkowska oraz mgr Krzysztof Skalski) kończy swój cykl co do wpływu leków na narząd wzroku. Temat ten podsumowuje – w oparciu o swoją pracę magisterską – mgr Milena Sygnet, koncentrując się na procedurach postępowania optometrycznego u pacjentów przyjmujących wybrane grupy leków. Nasi bydgoscy Autorzy kontynuują opis metod diagnostyki jaskry (mgr Paweł Stępniewski, mgr Waldemar Błoch, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk), zaś dr n. med. Anna Maria Ambroziak prezentuje najnowsze doniesienia naukowe o suchym oku, opierając się na swoim udziale w tym razem wirtualnej edycji Światowego Kongresu Okulistycznego (WCO). Jej podopieczna z Europejskich Studiów Optyki Okularowej i Optometrii na UW, lic. Magdalena Jędrych, opisuje zasady postępowania i algorytmy okulistyczno-optometryczne w przypadku oka krótkowzrocznego.
Polecamy również artykuł dwóch wykładowczyń z Politechniki Wrocławskiej (dr inż. Malwina Geniusz oraz dr inż. Marta A. Szmigiel) na temat organizacji zajęć w czasach pandemii, a puenta sprowadza się do optymistycznego stwierdzenia, że poprzedni semestr nie był zmarnowany, a program przedmiotów został zrealizowany. Oby w tym semestrze też było tak pozytywnie i kreatywnie, trzymamy kciuki za studentów i wykładowców.
Stylistka opraw okularowych, jak zawsze piękna i profesjonalna, pomaga dobrać okulary paniom o ciemnych włosach.
Mgr Anna Szałkiewicz podsumowuje swój cykl odnośnie reklamacji, przytaczając kilka ciekawych przypadków orzecznictwa sądów powszechnych w zakresie rękojmi. Bardzo polecamy ten artykuł.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki rozpoczęło cykl rozmów z wybitnymi polskimi optometrystami i osobami zasłużonymi dla rozwoju optometrii w naszym kraju. Na pierwszy ogień – jakżeby inaczej! – pierwszy samodzielny pracownik naukowy w zakresie optometrii, a więc prof. UAM dr hab. n. med. Anna Przekoracka-Krawczyk.
Jak już jesteśmy przy cyklach, to zapraszamy do działu „Warsztat optyka”, gdzie na zaproszenie firmy Hayne Polska specjaliści z progresywnie.com doradzają tym razem, jak wybrać podgrzewacz.
Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Fb, gdzie zawsze znajdą Państwo najbardziej aktualne informacje na temat nowości, wydarzeń i ciekawostek z życia branży. Wszystkiego dobrego!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all