Polecamy

Nowy numer Optyki 1/2020

włącz .

Szanowni Państwo,
Tym pierwszym numerem OPTYKI rozpoczynamy rok o jakże znaczącej dla naszej branży numeracji – 2020. Zmobilizowani tą datą, poza planowanymi sześcioma wydaniami czasopisma, przygotowujemy dla Państwa jeszcze kilka dodatkowych niespodzianek. Co zaś znajdą Państwo w tym numerze?
Stylistka opraw okularowych Patrycja Grzybowska zapowiada trendy w modzie okularowej na ten rok, my zaś prezentujemy nowości w kolorze classic blue – spokojnym, eleganckim i w zasadzie pasującym do każdego typu urody.
Jak zawsze w pierwszym numerze zapraszamy do lektury „Prognoz” autorstwa znanych i cenionych w naszym środowisku osób, tym razem jest to Małgorzata Leszczyńska, Monika Ochmańska, dr n. med. Andrzej Michalski i Artur Polar.
Kontynuujemy cykl badań optometrycznych pacjentów ze szczególnymi schorzeniami, tym razem będzie to zespół Downa (mgr Sandra Altmann, mgr Sylwia Stolarczyk). O amblyopii na podstawie doświadczeń własnych napisała Justyna Rapita (pod kierunkiem dr Izabeli K. Garaszczuk). Mgr Dominika Olkowska, będąc jesienią na konferencji w Orlando w USA, przeprowadziła wywiad ze znakomitym wykładowcą, prof. Josephem Pizzimentim, który nauczał także w Polsce. Bardzo ciekawa lektura!


Zaburzenia powierzchni oka to powszechna przypadłość, często omawiana na rozmaitych konferencjach i również na naszych łamach. W tym numerze Beata Gwóźdź zajmuje się brzegami powiek i parametrami filmu łzowego (pod kierunkiem dr n. med. Anny Marii Ambroziak), dr inż. Izabela Garaszczuk wywiadem celowanym w zespole suchego oka, zaś dr n. med. Anna Maria Ambroziak – powierzchnią oka po zabiegach chirurgicznych i estetycznych. Grupa z UMK kończy swój cykl o zaćmie (od następnego numeru: jaskra).
Maciej Ciebiera spisał dla nas swoją prezentację ze szkolenia przeprowadzonego dla PTOO na temat norm ISO dla soczewek okularowych. Prof. Marek Kowalczyk-Hernández omawia natomiast indywidualne środki ochrony narządu wzroku.
Dalej o kontaktologii dla doradców pisze mgr inż. Mateusz Świerad, zaś mgr Anna Szałkiewicz kontynuuje swój jakże ważny cykl na temat prawnych aspektów reklamacji – tym razem o rękojmi.
Rozpoczynamy współpracę z mgr Karoliną Żaglewską, która w formie krótkich felietonów będzie pisać o swoich własnych doświadczeniach w pracy optometrystki. Chcemy także – we współpracy z firmą Alcon – zapoczątkować dział porad optometrycznych i kontaktologicznych. Więcej szczegółów: na stronie 79. Zapraszamy!
W tym roku czeka nas jeszcze więcej wydarzeń naukowo-szkoleniowych – na te najbliższe organizatorzy zapraszają już w tym numerze, zaś Sylwia Piskulska i Mateusz Grzesik piszą o tym, że warto jeździć na konferencje branżowe. Pierwsze targi w tym roku – Opti – opisała dla nas dr inż. Izabela K. Garaszczuk.
Zapraszamy do lektury!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all