Justyna Nater, optometrystka, autorka bloga dbajowzrok.pl, a od niedawna również Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (gratulujemy!), od tego numeru będzie u nas miała do dyspozycji własną stronę na felietony dotyczące problemów związanych zarówno z zawodem optometrysty, jak i kontaktem z pacjentami.
Koło naukowe Progres z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy przeprowadziło ankietę na grupie 150 osób w kilku salonach optycznych w różnych miastach i miejscowościach na temat zwyczajów zakupowych (dni zakupów, wydane kwoty, czas spędzony na wyborze, itp.). W cyklu kilku artykułów autorzy będą analizować uzyskane informacje.
W dziale „Optyka – nauka” tym razem Ewelina Kamińska streściła swoją pracę dyplomową na temat stożka rogówki. Poza tym reprezentanci UMK opisują dolegliwości typowe dla użytkownika urządzeń elektronicznych, a więc astenopię i zespół suchego oka. Anna Chomicka z kolei relacjonuje pierwszy wszczep soczewki ICL toric u osoby nadwzrocznej w Polsce, który przeprowadził lek. Andrzej Dmitriew w Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu.
Kontynuujemy temat nowoczesnych pomocy sprzedażowych, a dodatkowo Jędrzej Kućko, specjalista od aplikacji mobilnych, opisuje te najlepsze, z których może korzystać optometrysta i okulista do uzupełnienia wiedzy swojej, a także pacjenta.
Jak zwykle wiosną w naszej branży wiele się dzieje, zatem przy pomocy współpracowników publikujemy sprawozdania z konferencji i spotkań. M.in. Sylwia Stolarczyk (od niedawna Wiceprzewodnicząca PTOO, kolejne gratulacje!) opisuje konferencję Cornea 2018, mamy także relację z jubileuszowej wycieczki Hoya Lens Poland do Japonii.
Bieżące wydanie otrzymują Państwo w czasie odbywania się Sympozjum AEHA firmy Johnson & Johnson Vision, a tuż przed konferencją „Optometria 2018”, której jesteśmy patronem medialnym. W kolejnym numerze opublikujemy oczywiście relacje z tych ważnych dla branży – zarówno pod względem merytorycznym, jak i towarzyskim – wydarzeń.
Do zobaczenia wkrótce w Ożarowie Mazowieckim!